آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۴۵۹
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۹
در پی طرح شکایت‌های مشابه مبنی‌بر کلاهبرداری از طریق دستگاه‌های خودپرداز، تحقیقات اداره چهاردهم پلیس آگاهی در این رابطه آغاز و مشخص شد این‌بار به بهانه برنده‌شدن در برنامه‌های مختلف رادیویی از ده‌ها نفر از شهروندان کلاهبرداری شده است.
به گزارش فیدوس: در پی طرح شکایت‌های مشابه مبنی‌بر کلاهبرداری از طریق دستگاه‌های خودپرداز، تحقیقات اداره چهاردهم پلیس آگاهی در این رابطه آغاز و مشخص شد این‌بار به بهانه برنده‌شدن در برنامه‌های مختلف رادیویی از ده‌ها نفر از شهروندان کلاهبرداری شده است.


در تحقیقات به‌عمل‌آمده از مال‌باختگان مشخص شد افرادی ناشناس در تماس‌های تلفنی از طریق شماره‌های متعلق به اپراتورهای مختلف تلفن‌همراه، موضوع برنده‌شدن آنها را با جوایز چند 10 میلیون‌تومانی در مسابقات و برنامه‌های مختلف رادیویی مطرح کرده و به این شیوه و شگرد مال‌باختگان را به پای دستگاه‌های خودپرداز کشانده‌اند و در نهایت با شیوه‌های فریبنده، توسط خود مال‌باختگان اقدام به برداشت پول از حساب آنها کردند.
در بررسی تراکنش‌های مالی صورت‌گرفته و با شناسایی ده‌ها حساب بانکی که متهمان از آن حساب‌ها برای دریافت پول مال‌باختگان استفاده کرده بودند، مشخص شد تمامی این حساب‌ها متعلق به افراد بلامکان و معتادی است که برای تهیه هزینه مصرف مواد مخدر اقدام به فروش مدارک شناسایی خود کرده‌اند. کارآگاهان در چنین شرایطی با انجام اقدامات ویژه پلیسی درحالی‌که سرنخ‌های کمی از متهمان وجود داشت، در نهایت موفق به شناسایی سه عضو این گروه از کلاهبرداران شدند و با بررسی سوابق آنها مشخص شد هر سه نفر دارای سوابق متعدد در زمینه مواد مخدر، سرقت و کلاهبرداری هستند و پیش از این بارها به اتهام کلاهبرداری‌های موسوم به ATM دستگیر و در اختیار دستگاه قضائی قرار داده شده، اما هربار بعد از آزادی اقدامات مجرمانه خود را تکرار کرده‌اند.
سرهنگ کاراگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با شناسایی اعضای این گروه از کلاهبرداران حرفه‌ای و طی هماهنگی با بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 31 تهران، هر سه متهم در سه عملیات جداگانه دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنها ده‌ها کارت عابربانک متعلق به افراد مختلف کشف شد. در ادامه رسیدگی به این پرونده اقدامات پلیسی برای شناسایی و دعوت از مال‌باختگان در دستور کار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و اکنون از مال‌باختگانی که با این شیوه و شگرد و به بهانه برنده‌شدن در برنامه‌های مختلف رادیویی مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود برای پیگیری شکایات خود به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
در همین حال مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی هشدار داد: برای واریز پول به حساب افراد هیچ نیازی به مراجعه افراد به پای دستگاه‌های خودپرداز نیست.
Histats.com START (standard) Histats.com END