آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۴۲۹
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
جان کری به ادعای ارسال ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد به ایران در توئیت ترامپ واکنش نشان داد. دونالد ترامپ در توئیتی از ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد حرف زد که برت مک کورک با هواپیما آن را به ایران فرستاد.
 به گزارش فیدوس: جان کری به ادعای ارسال ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد به ایران در توئیت ترامپ واکنش نشان داد. دونالد ترامپ در توئیتی از ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد حرف زد که برت مک کورک با هواپیما آن را به ایران فرستاد.
دعوا میان سیاستمداران آمریکایی بر سر ایران همچنان ادامه دارد و این بار جان کری به دوتالد ترامپ یادآوری کرده بر خلاف ادعاهایش نه خیلی آدم وطن پرستی است و نه این قدری افتادگی دارد.

در بحبوحه مذاکرات هسته ای میان دولت ایران و آمریکا، این کشور در خلال مذاکرات ناچار شد بخشی از غرامت‌هایی که باید از سال‌ها قبل به ایران پرداخت می کرد را بپردازد .

ترامپ اما حالا در سیاست داخلی خود، درحالی که مدام از آمریکای قدرتمند سخن می گوید، به سناتور مک کورک تاخته که این روزها در تعطیلی دولت فدرالش نقش داشته است.

او در توئیتی این سناتور را متهم کرده به ارسال دلار برای ایران.

در ادامه دعوای ترامپ با سناتور مک کورک، رئیس جمهور آمریکا در توئیتی نوشت:«خطاب به همه هوادران سناتور مک کورک باید بگویم  اوباما او را منصوب کرد تا هواپیماهای حامل ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد را به عنوان بخشی از معامله هسته ای وحشتناک (که در حال حاضر متوقف شده) به ایران بفرستد که این موضوع توسط باب کورکر کوچک تایید شده است.»

ترامپ درحالی که همه حملات ممکن را بعد از خروج از برجام به این توافق داشته و تلاشش برای ایجاد جبهه جهانی بر علیه ایران به هیچ جایی نرسیده است، سعی کرده افکار عمومی در کشورش را بر علیه سناتور رقیب بشوراند. همین اتفاق باعث شده تا جان کری هم خود را وارد این دعوای توئیتری کند . جان کری وزیر خارجه دولت اوباما در توئیتی به ترامپ چنین واکنش نشان داد:«حزن آور است که رئیس جمهور یک خادم ملت را که ابتدا به دولت بوش پیوست، بدنام می کند، کسی که در دو سال آخر به داستان عراق و شکست داعش در آنجا کمک کرد. تضعیف روحیه خادمان ملت همه جا دیده می شود. ترامپ به اندازه برت مک کورک نه وطن پرست است نه افتاده.»
منبع: خبرآنلاین
Histats.com START (standard) Histats.com END