آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۳۹۷
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸
نماینده مردم آبادان در مجلس با بیان اینکه به شهردار آبادان برادرانه توصیه می‌کنم اگر قادر به حل مشکلات کارگران نیست سریع تر استعفا دهد و اجازه ندهد چالش های موجود افزایش یابد، گفت: تجمعات کارگری ادامه دارد و مسئولان وزارت کشور و اقتصاد در خواب خرگوشی به سر می‌برند.
به گزارش فیدوس: نماینده مردم آبادان در مجلس با بیان اینکه به شهردار آبادان برادرانه توصیه می‌کنم اگر قادر به حل مشکلات کارگران نیست سریع تر استعفا دهد و اجازه ندهد چالش های موجود افزایش یابد، گفت: تجمعات کارگری ادامه دارد و مسئولان وزارت کشور و اقتصاد در خواب خرگوشی به سر می‌برند.
جلیل مختار با یادآوری تجمعات اخیر کارگران شهرداری آبادان، گفت: شهردار در این رابطه قصور دارد زیرا نتوانسته پاسخگوی مطالبات کارگران باشد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شهردار وقتی قادر به ساماندهی خدمات شهری و تحقق وعده ها در مورد پرداخت مطالبات کارگران نیست باید استعفا دهد، افزود: باید شهرداری انتخاب شود که بتواند مشکلات کارگران را حل کند متاسفانه ضعف زیادی در خدمات رسانی شهری و عدم بهسازی معابر و آسفالت مناطق وجود دارد که باید برطرف شود.

منطقه آزاد اروند به مشکلات ورود کند

وی با تاکید بر اینکه منطقه آزاد اروند باید به عنوان متولی امور منطقه ورودی جدی به مشکلات داشته باشد، ادامه داد: منطقه آزاد باید مطالبات کارگری و مطالبات به حق مردمی را پیگیری کند و پاسخگو باشد.

منطقه آزاد اروند در بحث انتصابات و لابی گری ها بسیار قوی عمل می کنداما در برابر مشکلات و چالش های آبادان پاسخگو نبوده و تاکنون ورود نکرده و چشمان خود را در مقابل مشکلات بسته است
این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از اینکه منطقه آزاد اروند در بحث انتصابات و لابی گری ها بسیار قوی عمل می کند، تصریح کرد: اما در برابر مشکلات و چالش های آبادان پاسخگو نبوده و تاکنون ورود نکرده و چشمان خود را در مقابل مشکلات بسته است؛ متاسفانه پرسنل گیت های ورودی 4 ماهه حقوق نگرفتند آیا معاونان منطقه آزاد اگر تنها یک ماه حقوقشان عقب بیفتد سرکار حاضر می شوند؟ چرا مدیران منطقه آزاد فرآیند بروکراسی را برای انعقاد قرارداد و پرداخت حقوق شاغلان گیت ها پیچیده و سخت کرده اند این در حالی است که کاهش هزینه ها با تاخیر و کاهش پرداخت حق و حقوق مطالبات پرسنلی رفع نمی شود اگر مدیران به دنبال کاهش هزینه و صرفه جویی هستند در سرفصل های دیگر بودجه ای الزامات خود را اجرایی کنند.

مختار افزود: نزدیک دو ماهه است کارگران شهرداری به دنبال مطالبات خود هستند چرا منطقه آزاد نسبت به مطالبات پاسخگو نیست؟

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه شهرداری آبادان و وزارت کشور باید مشکلات سد راه خدمات رسانی کارکنان شهرداری به شهروندان آبادانی را حل و فصل کنند، گفت: باید بتوان از طریق سازمان شهرداری ها و سازمان های مالیاتی کشور تسهیلات قانونی را ایجاد تا بتوان مطالبات کارگری را تامین کرد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تا کی باید شاهد تجمعات کارگران شهرداری در کشور باشیم؛ چرا سازمان مالیاتی کشور بحث اصلاحیه قانون را در بحث ارزش افزوده و قانون عوارض آلایندگی در لایحه بودجه 98 پیشنهاد نمی دهد تا چالش های موجود رفع شود همچنین وزیر اقتصاد نیز باید تلاش مناسبی برای حل و فصل مشکلات موجود داشته باشد.

وی افزود: هر چند این تجمعات به طور مداوم ادامه دارد اما متاسفانه وزارت کشور و  وزارت امور اقتصاد و دارایی تاکنون نتوانسته خلاء های قانون در بحث ارزش افزوده و سایر موارد را به مجلس ارائه کند تا اصلاحات مناسب انجام شود و در خواب خرگوشی به سر می برند.

شهردار آبادان نمی تواند مشکلات کارگران را حل کند استعفا دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: به شهردار آبادان برادرانه توصیه می کنم اگر نمی تواند مشکلات شهری را مدیریت و پاسخگوی مطالبات کارگران و کارکنان باشد با احترام به شهروندان و کارگران و پرسنل خدوم و زحمتکش شهرداری سریع تر استعفا دهد و اجازه ندهد چالش های موجود روز به روز افزایش یابد.

ما نمایندگان به وظیفه خود عمل خواهیم کرد و در کنار مسئولان و مدیران استانی و کشوری برای رفع مشکلات کارگران خواهیم بود

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: همچنین از اعضای شورای شهر آبادان به عنوان منتخب مردم درخواست می کنیم که به مشکلات موجود ورود کنند و اگر در این باره خلاء مدیریتی مشاهده می کنند سریع تر مشکلات را ساماندهی کنند بی شک غفلت از مطالبات کارگران شهرداری آسیب ها و مشکلاتی را به همراه دارد که جبران ناپذیر خواهد بود همچنین فرماندار نیز باید مطالبات کارگری را از طریق منطقه ازاد و مجرای قانونی پیگیری و پرداخت کند؛ ما نمایندگان نیز به وظیفه خود عمل خواهیم کرد و در کنار مسئولان و مدیران استانی و کشوری خواهیم بود.
منبع: خانه ملت
Histats.com START (standard) Histats.com END