آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۳۶۱
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
معاملات فرابورس ایران در دومین روز از دی‌ماه ۱۳۹۷ با سبزپوشی شاخص کل و دادوستد بیش از ۵۴۵ میلیون ورقه به ارزش افزون بر ۴۷۴۹ میلیارد ریال دنبال شد.
به گزارش فیدوس: معاملات فرابورس ایران در دومین روز از دی‌ماه ۱۳۹۷ با سبزپوشی شاخص کل و دادوستد بیش از ۵۴۵ میلیون ورقه به ارزش افزون بر ۴۷۴۹ میلیارد ریال دنبال شد.

 در معاملات امروز یکشنبه(دوم دیماه) آیفکس تحت تاثیر مثبت از سمت نمادهای پتروشیمی و فلزات اساسی مانند «زاگرس»، «کگهر»، «میدکو» و «ذوب» نزدیک به ۳۷ واحد معادل ۲ درصد رشد کرد و تا نزدیکی سطح ۱۸۱۷ واحدی بالا رفت.

سهامداران امروز در مجموع دو بازار اول و دوم ۳۰۶ میلیون سهم را به ارزش ۱۱۳۷ میلیارد ریال میان خود دست به دست کردند که در میان تمامی نمادهای مورد معامله نماد سهامی ذوب‌آهن با تغییر مالکیت ۱۱۷ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۱۹ میلیارد ریال در صدر ایستاد. این نماد همچنین پربیننده‌ترین نماد معاملاتی نیز شناخته شد. در سه تابلو معاملاتی بازار پایه نیز شاهد جابه جایی ۳۴۳ میلیون سهم بودیم که ارزش این مبادلات بالغ بر ۸۰۳ میلیارد ریال بود.

در جریان بازار امروز نماد معاملاتی شرکت صنعتی دریایی ایران «خصدرا» به موجب درخواست شفاف‌سازی از سوی شرکت و نماد معاملاتی شرکت بیمه پاسارگاد «بپاس» به منظور برگزاری مجامع عمومی فوق‌العاده و عادی بطور فوق‌العاده صاحبان سهام در روز سه‌شنبه مورخ ۴ دی ۹۷ در پایان معاملات امروز متوقف شدند. در سمت مقابل نیز نماد معاملاتی شرکت ساختمان اصفهان «ثاصفا» پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بازگشایی شد.

نمادهای معاملاتی «دماوند»، «کتوکا»، «شرانل» و «بپاس» در حالی امروز در صدر نمادهای با بیشترین درصد رشد قیمت قرار گرفتند که نمادهای «بساما»، «قچار» و «گکوثر» بالاترین افت قیمتی را در بازار سهام فرابورس تجربه کردند.

امروز در بازار اوراق با درآمد نیز ثابت نماد «اخزا۷۰۱» با خرید و فروش ۱۴۶ هزار ورقه از این اوراق به ارزش بیش از ۱۴۴ میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفت. در این بازار نماد معاملاتی اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا۶۰۷۱»، به منظور پرداخت مبالغ اسمی این اوراق در پایان معاملات فردا متوقف می‌شود.

در همین حال در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز به غیر از ۵ نماد تمامی اوراق مورد مبادله با ریزش قیمت تا سقف حداکثر ۵ درصد روبه‌رو و در بازه قیمتی ۲۳۳ هزار تا ۵۴۵ هزار ریال دادوستد شدند.
Histats.com START (standard) Histats.com END