آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۳۵۰
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که وزیر دفاع در حال کناره گیری این کشور فرمان خروج نظامیان آمریکا از سوریه را امضا کرده است .
به گزارش فیدوس: یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که وزیر دفاع در حال کناره گیری این کشور فرمان خروج نظامیان آمریکا از سوریه را امضا کرده است .

 یک مقام وزارت دفاع آمریکا تأیید کرد که «فرمان اجرایی برای سوریه امضاء شده است»؛ در حالی که یک مقام دیگر در این وزارتخانه به خبرگزاری سی ان ان  گفت که «جیمز ماتیس» وزیر دفاع در حال کناره گیری آمریکا این فرمان را امضا  کرده است.

این مقام آگاه بدون ارائه جزئیات بیشتر اظهار داشت که فرمان اجرایی مذکور شیوه و زمان خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه را تشریح می کند.

پیش بینی می شود که روند خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه ظرف چند هفته آینده آغاز شده و چندین هفته به طول انجامد.

به گزارش مهر، با وجود فرمان اخیر ترامپ مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، حضور این کشور در سوریه با اعزام گروه‌های عملیات ویژه همچنان ادامه خواهد یافت.

وزیر دفاع آمریکا پنجشنبه گذشته اعلام کرد که بدلیل اختلاف نظر با ترامپ در مسئله خروج نظامیان از سوریه تا کمتر از سه ماه دیگر از مقام خود کناره‌گیری خواهد کرد، هرچند طرح اعزام گروه‌های عملیات ویژه نظامی تا قبل از پایان حضور ماتیس در وزارت دفاع به کاخ سفید ارائه خواهد شد.

در حال حاضر قرار است نیروهای آمریکایی که در حال خروج از سوریه هستند، در عراق مستقر شوند. هم اکنون تعداد نیروهای آمریکایی مستقر در عراق ۵ هزار نفر است که با اعزام نظامیان آمریکایی مستقر در سوریه به عراق، پیش بینی می شود تعداد این نیروها افزایش یابد.
Histats.com START (standard) Histats.com END