آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶
سازمان خصوصی‎سازی در اولین گام برای قیمت‎گذاری پرسپولیس واستقلال، در نامه‎ای به وزارت ورزش خواستار ارسال پرونده و صورتحساب های مالی مربوط به دو باشگاه شده است.
به گزارش فیدوس: واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال که هفته گذشته به تصویب هیات وزیران رسید، پروسه ای است که انجام کارشناسی ها و بررسی های لازم و در کل ایجاد ساز و کارهای قانونی برای آن باید توسط سازمان خصوصی سازی انجام شود. تعیین قیمت گذاری برای دو باشگاه هم اولین اقدامی است که این سازمان باید در آغاز روند خصوصی سازی انجام دهد.

بر همین اساس سازمان خصوصی سازی در نامه ای به وزارت ورزش خواستار ارائه صورتحساب های مالی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال شده است. 

یک مقام مسئول در سازمان خصوصی سازی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر گفت: اطلاع از پرونده مالی سرخابی ها و وضعیت صورتحساب های مالی و بدهی آنها لازمه قیمت گذاری است. درخواست سازمان خصوصی سازی در این زمینه به صورت مکتوب به مدیران وزارت ورزش اعلام شده است. آنها هم قول همکاری داده اند اما تا به امروز هنوز مدارک لازم در اختیارمان گذاشته نشده است. 

این مقام مسئول تاکید کرد که اطلاع از وضعیت مالی پرسپولیس و استقلال و به خصوص بدهی های دو باشگاه، لازمه قیمت گذاری است. 

به گزارش خبرنگار مهر، وزارت ورزش مدعی است در طول دو سال گذشته بیش از ۹۰ درصد بدهی های دو باشگاه پرسپولیس و استقلال که مربوط به ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته می شود پرداخت شده است. 
Histats.com START (standard) Histats.com END