آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۱۳۰۶
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
وینفرد شفر می‌گوید از تیم ملی ایران دفاع می کند چون این تیم ، سفیر ایران در یک رخداد بزرگ جهانی است و موفقیتش مهم برای همه ایرانی ها.
به گزارش فیدوس: وینفرد شفر می‌گوید از تیم ملی ایران دفاع می کند چون این تیم ، سفیر ایران در یک رخداد بزرگ جهانی است و موفقیتش مهم برای همه ایرانی ها.
چند مسئله مهم وجود دارد که وینفرد شفر می‌تواند درباره آنها پاسخ دهد؛ از لیست جدید ایران و خط خوردن وریا و حسینی بگیرید تا تاکید او روی این موضوع که مدیریت استقلال باید عملکرد خوب بازیکنان را در زمین ببیند. شفر برایمان خاطراتی از سال‌های حضور در کامرون تعریف می‌کند و با لبخند می‌گوید نسبت به شرایط او در آن تیم، کی‌روش این روزها در بهشت است....

 

بهانه ما برای پرسش از شما ، این پشتکارتان در حمایت از تیم ملی است. عکس پایان بازی ازبکستان ، کارلوس کی روش نشان از استیصال او در شب انتخاب نهایی بازیکنان ملی برای جام جهانی داشت. این شرایط را پیشتر خودتان در جام جهانی تجربه کرده اید. با کامرون. این چه حسی است؟

 

من روزهای خیلی خوبی در تیم‌ملی کامرون داشتم. حضور در این تیم برای من تجربه بسیار بزرگی بود. بازیکنان خوب بودند و رابطه بین ما بسیار گرم بود، درست مثل چیزی که الان در استقلال تهران داریم. مشکل بزرگ من این بود که فدراسیون فوتبال کامرون هیچوقت هیچ پاداشی به بازیکنان نمی‌داد. همانطور که می‌دانید هر تیمی که به جام‌جهانی صعود می‌کند، پاداش زیادی از فیفا می‌گیرد. فدراسیون کامرون اما هیچ پاداشی به بازیکنان نمی‌داد و حتی آنها را مجبور می‌کرد برای پروازها از جیب خودشان خرج کنند. در آن مقطع من دنبال مشکلات بودم، خیلی از بازیکنان دلسرد شده بودند و حتی می‌گفتند در جام‌جهانی حاضر نمی‌شوند. من به آنها گفتم این راه حل مناسبی نیست و شما هیچ‌گاه با چنین تصمیمی به خواسته‌های خود نمی‌رسید. یادم هست بازیکنان حتی حاضر نشدند به ژاپن برای جام‌جهانی بروند و من سه روز با آنها کلنجار رفتم. من به آنها گفتم باید آماده شویم، باید بازی کنیم تا برای جام‌جهانی آماده باشیم ولی آنها می‌گفتند نه. تاکید داشتند این کار را برای نسل بعدی فوتبال کامرون می‌کنند. این فرآیند سه روز طول کشید تا اینکه بالاخره فدراسیون فوتبال مقداری پول به تیم تزریق کرد تا بازیکنان اصلی راضی به سفر شوند. در راه اما باز مشکلات ما زیاد بود. مثلا فدراسیون حتی توان مالی برای فراهم کردن بنزین را نداشت تا ما با پرواز مستقیم به ژاپن برویم به همین خاطر ما در تایلند فرود آمدیم. رئیس فدراسیون فوتبال این کشور با کلی احترام شرایط را مهیا کرد تا ما به سمت ژاپن پرواز کنیم.

 

چه داستان جالبی. بعد چه اتفاقاتی افتاد؟ آخر سر به ژاپن رسیدید یا نه؟

در نهایت ما 4،5 روز دیرتر به ژاپن رسیدیم. به نوعی بخش زیادی از زمان خود را از دست دادیم. من و بازیکنان مدام در حال جنگیدن با مشکلات غیر فوتبالی بودیم.

این روزها کارلوس کی‌روش هم به برنامه‌ها گلایه دارد ولی یک نفر پیدا کردیم که وضعش از او بدتر بود!

 

(خنده) راستش با وضعی که ما در تیم‌ملی کامرون داشتیم، الان برای کی‌روش بهشت است. من اخیرا به مرکز تمرینی بسیار مجهز تیم ملی رفتم و لذت بردم. از همه مهمتر بازیکنانی چیزی کم و کسر ندارند. آنها را دیدم در حالی که سرشار از انگیزه بودند تا چیز جدیدی یاد بگیرند. این انگیزه را به ویژه در بین بازیکنان استقلال در تیم‌ملی حس کردم. شاید شما عکس‌هایی دیده باشید. در این عکس‌ها چیزی معلوم نیست ولی من می‌توانم بگویم تیم‌ملی ایران در وضعیت خوبی برای جام‌جهانی است و مردم می‌خواهند پشت این تیم باشند.

 

همواره یکی از مشکلاتی که کی‌روش به آن اشاره کرده این بوده؛ بعضی‌ها در داخل حامی تیم نیستند ولی شما از روز اول مثبت بودید.

 

مطمئنا ما حامی تیم‌ملی ایران خواهیم بود. درباره استقلال چیزهای جالبی برای تعریف کردن دارم. باور نمی‌کنید در این مدت کسانی که حتی می‌گفتند استقلالی هستند نزد من آمدند و گفتند راهی را که شروع کردیم و در آن پیش می‌رویم را، دوست دارند. همه از بهبود شرایط استقلال راضی هستند و این چیزی است که همه دوست دارند در فوتبال ایران ببیند. ما همواره باید این حمایت متقابل را به ایران و طرفداران فوتبال نشان دهیم. بی‌شک تیم‌ملی ایران هم مهره‌هایی دارد که می‌تواند شرایط خوبی را ایجاد کند و به وضعیت بهتری برسد. همین که تیم‌ملی با قدرت و اعتماد به نفس در میادین حاضر شود و همانطور که ما این مسیر را شروع کردیم و موفق شدیم، آنها هم می‌توانند در جام‌جهانی موفق شوند. راستش من برای بعضی بازیکنانم خوشحالم. برای روزبه چشمی خیلی خوشحالم که نشان داد بازیکن مسئولیت‌پذیری است و همیشه آماده رشد کردن بوده است. مجید حسینی، پژمان منتظری و امید ابراهیمی بازیکنان خوبی برای ما بودند و خیلی خوشحالم در اردوی تیم‌ملی هستند.

 

وریا غفوری اما در لیست نیست. این مسئله برای شما عجیب نبود؟

 

وریا بازیکن خیلی خوبی است و من اصلا دلیل دعوت نشدن او را نمی‌فهمم. وریا بازیکنی است که همه توان خودش را در زمین بازی می‌گ

ذارد. او هم دفاع می‌کند و هم در حمله‌ها حاضر است. وریا بازیکنی نیست که حتی تلاش نمی‌کند پنالتی بگیرد او دوست دارد بجنگد و در نهایت پاس طلایی را به مهاجم‌ها بدهد. وریا بازیکنی است که هر مربی در ترکیبش به یکی مثل او نیاز دارد.

 

حسینی هم در لیست حضور ندارد؛ این برخلاف پیش‌بینی شما بود.

 

من علت دعوت نشدن او را هم نمی‌فهمم. حسینی در حال حاضر بهترین گلر جوان فوتبال ایران است. اما یک چیز بگویم، من صد درصد مطمئن هستم حسینی و وریا غفوری به تیم‌ملی برمی‌گردند و نقش مهمی در موفقیت ایران بازی می‌کنند
برچسب ها: شفر ، کی روش ، برانکو ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END