آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۱۲۹۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
پس از حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام در سال ۱۳۹۴ که به برجا ماندن ۱۰۰ کشته و ۴۰۰ زخمی منجر گردید، سقوط دوباره یک جرثقیل در مکه مکرمه یک زخمی در پی داشت.


به گزارش فیدوس: پس از حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام در سال ۱۳۹۴ که به برجا ماندن ۱۰۰ کشته و ۴۰۰ زخمی منجر گردید، سقوط دوباره یک جرثقیل در مکه مکرمه یک زخمی در پی داشت.

در همین راستا، امارت مکه مکرمه در توئیتر اعلام کرد که در پی سقوط بازوی این جرثقیل، راننده آن زخمی شده است.

بر اساس این اعلام، این حادثه در محوطه کاری روی داده است نه محل عبور زائران و حجاج.

گفتنی است که جمعه ۲۰ شهریورماه سال ۱۳۹۴ حوالی ساعت ۱۷ به وقت محلی طوفانی در مکه مکرمه آغاز شد و به دلیل اهمال کاری شرکت ساختمانی «بن لادن» به عنوان شرکت مجری پروژه توسعه مسجدالحرام؛ جرثقیل مستقر در «باب السلام» حرم امن الهی سقوط کرد.

در این حادثه تلخ و اندوهناک که دو هفته قبل از آغاز رسمی مراسم حج تمتع روی داد، بیش از ۱۰۰ نفر از زائران خانه خدا مظلومانه جان‌باختند و حدود ۴۰۰ زائر نیز به شدت زخمی شدند.

شرکت ساختمانی «بن لادن» متعلق به خانواده اسامه بن لادن سرکرده پیشین القاعده از اتهامات وارده در حادثه سقوط جرثقیل در مکه که جان بیش از ۱۰۰ زائر بیت الله الحرام را گرفت و حدود ۴۰۰ زخمی بر جای گذاشت، تبرئه شد.

تیم وکلای مدافع شرکت ساختمانی «بن لادن» با طرح این ادعای واهی که شدت طوفانی که باعث سقوط جرثقیل مذکور شده بود را نمی توانست پیش بینی کند، توانست رأی برائت خود در این حادثه را از دادگاه دریافت کند.
منبع: مهر
برچسب ها: جرثقیل ، مکه ، سقوط ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END