آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۶۱۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۸
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان در چهارمین بازدید خود از بخش چغامیش دزفول گفت: مضیف ۱۲۰ ساله سادات نوری ثبت ملی و بقعه متبرکه سید نور نیز ساماندهی می شود.
به گزارش فیدوس: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان در چهارمین بازدید خود از بخش چغامیش دزفول گفت: مضیف ۱۲۰ ساله سادات نوری ثبت ملی و بقعه متبرکه سید نور نیز ساماندهی می شود.
 علیرضا ایزدی اظهار کرد: مضیف ۱۲۰ ساله روستای سید نور در صورت صلاحدید و موافقت سادات آل تفاخ، ثبت ملی می شود و مرمت و ساماندهی این بنا را بر عهده می گیریم. ایزدی افزود: همچنین بقعه متبرکه سیدنور نیز از دیگر ظرفیت های گردشگری مذهبی در این بخش است که برای آن برنامه ریزی های لازم را انجام می دهیم. به نظرم تلاش و انرژی مان را روی بقعه بگذاریم تا محوطه بقعه تعیین تکلیف شود و بتوان فضای اطراف را برای گردشگران ساماندهی کنیم. مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بیان کرد: هدف ما حل مشکل مردم است و مردم باید از ظرفیت های میراثی و گردشگری منطقه بهره ببرند. به گزارش خبرنگار مهر، مضیف سید نور با قدمتی بیش از ۱۲۰ سال در روستای سید نور و جنب مقبره سید نور از توابع بخش چغامیش دزفول واقع شده است. این مضیف محل حل و فصل مشکلات بسیاری از مردم منطقه بود و در دوره ای نقش مکتب را نیز ایفا کرد و شخصیت هایی همچون آیت الله شیخ طعمه سعد و...در این مکان به تدریس مسائل دینی پرداختند. این مضیف اکنون تنها در ایام عید فطر و برای دید و بازدید عید باز می شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END