آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۶۱۴۳
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
نیروهای کرد سوری روز یکشنبه از برای اولین بار پایگاه‌هایی نظامی ترکیه در داخل مرزهای این کشور را هدف قرار دادند و تاکید کردند که این حمله در پاسخ به حملات آنکارا به عفرین بوده است.

به گزارش فیدوس: در بیانیه نیروهای موسوم به سوریه دموکراتیک که عمدتا از کردهای شمال سوریه هستند آمده است: نیروهای ما عملیات منحصربه فردی را علیه مراکز تجمع نیروهای ترکیه و تروریست‌های جبهه النصر، داعش و اتاق‌های عملیات آنها در مرکز منطقه "قره ‌خانه" از توابع استان هاتای انجام دادند.

این نخستین بار است که نیروهای سوریه دموکراتیک که از حمایت آمریکا برخوردارند، حملاتی را علیه اهداف ترکیه در داخل مرزهای ترکیه انجام می‌دهند. در  این بیانیه همچنین از غیرنظامیان خواسته شده از حضور در مکان‌های حضور ارتش ترکیه و نیروهای جبهه النصره و داعش به عنوان اهداف «مشروع» کردهای سوریه دوری کنند.

نیروهای سوریه دمکراتیک در بیانیه خود درباره جزییات این عملیات و زمان آن توضیحی ندادند. همچنین هیچ منبع رسمی در ترکیه نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده است.

رسانه‌های ترکیه روز شنبه از زخمی شدن دو نظامی ترک و 5 نیروی شورشی سوری همپیمان با آنکارا در اثر اصابت خمپاره به مرکز پلیس مرزی در منطقه قره‌خان خبرده بودند.

نیروهای ارتش ترکیه با همکاری شورشیان "ارتش آزاد سوریه" از 20 ژانویه حملاتی را به منطقه عفرین آغاز کرده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده که تاکنون دست‌کم 95 غیرنظامی در حمله ترکیه به عفرین کشته شده‌اند. این درحالی است که آنکارا کشتن غیرنظامیان در حملاتش را تکذیب کرده است.
Histats.com START (standard) Histats.com END