آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۶۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
حدود ساعت ۱۱:۳۷ صبح روز گذشته، موتورسواری که چهره‌اش را پوشانده بود در خیابان نخریسی و نزدیک میدان بسیج در شهر مشهد توقف کرد.
به گزارش فیدوس: روزنامه خراسان در ادامه نوشت: او در حالی به سوی شعبه بانک تجارت در پشت ایستگاه مترو حرکت می‌کرد که در چند قدمی بانک، اسلحه کلت خود را بیرون کشید و آن را مسلح کرد!

دزد مسلح  بی پروا وارد بانک شد و ابتدا لوله سلاح را به سمت رئیس و سپس به سوی متصدی یکی از باجه‌ها نشانه گرفت و با تهدید کارکنان از آن‌ها خواست تا پول‌های نقد باجه را به او بدهند. شعبه بانک نگهبان مسلح نداشت و سارق مذکور که هیچ کیف و ساکی همراهش نبود، بدون از دست دادن فرصت پول‌های نقدی را که متصدی باجه تحویل او می‌داد به آغوش می گرفت.

 این دزد مسلح که با یک دست سلاح و با دست دیگر پول‌ها را محکم گرفته بود، از داخل بانک بیرون آمد و به سوی خیابان نخریسی گریخت. تعدادی از شهروندان که متوجه ماجرای سرقت شده بودند به تعقیب دزد مسلح پرداختند، در این هنگام مقداری از اسکناس‌ها از آغوش سارق نقابدار به پیاده رو می ریخت که برخی از شهروندان آن‌ها را جمع آوری کردند و تحویل بانک دادند. با این وجود دزد مسلح بدون شلیک گلوله سوار موتورسیکلت هوندا شد و در خلاف جهت حرکت خودروها از محل گریخت. گزارش خراسان حاکی است: در پی وقوع این سرقت مسلحانه تحقیقات پلیس در این باره در حالی آغاز شد که اختلاف نظرهایی بر سر اعلام  یا تاخیر حضور پلیس در صحنه مطرح شده است.

معاون دادستان مشهد که حدود دو ساعت بعد از ماجرای سرقت مسلحانه در جریان وقوع این حادثه قرار گرفته بود به خراسان گفت: سرقت مسلحانه حدود ساعت ۱۱:۳۷ رخ داده است اما این موضوع حدود ساعت ۱۳:۳۰ به دستگاه قضایی اعلام شد. وی که برای انجام تحقیقات میدانی در محل وقوع سرقت مسلحانه حضور داشت، افزود: کارکنان شعبه بانک مدعی هستند که در همان لحظات اولیه سرقت، اقدامات لازم را برای اطلاع پلیس انجام داده‌اند که دستور بررسی های مقدماتی در این باره صادر شده است. 

قاضی حسن حیدری اضافه کرد: نداشتن نگهبان مسلح   از جمله مواردی است که باید مورد تحقیق قرار گیرد و همچنین سیستم‌های امنیتی بانک نیز برای رفع نقاط ضعف آن باید بازبینی شود.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: طبق بررسی‌های اولیه، سارق مسلح حدود یک میلیون و ۳۸۸ هزار تومان وجه نقد را به سرقت برده اما گلوله‌ای شلیک نکرده است. قاضی حیدری گفت: تحقیقات بیشتر با توجه به سرنخ‌های موجود توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای شناسایی و دستگیری عامل این سرقت مسلحانه ادامه دارد.
برچسب ها: سرقت ، بانک تجارت ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END