آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۶۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۵
به دنبال مشکلات ایجاد شده و سرگردانی تجار، از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اطلاعیه‌هایی صادر شد.
به گزارش فیدوس: پس از اعتراض تجار و مراجعات بی‌نتیجه آنها به سازمان توسعه تجارت در ساعات گذشته، کانال تلگرامی سامانه جامع تجارت اعلام کرده که خرید الکترونیکی ارز دراین سامانه راه‌اندازی شده که به همین منظور جلسه آموزشی استفاده از قابلیت خرید الکترونیک ارز برگزار می‌شود.

بر اساس اطلاعیه‌های اعلام شده در سامانه جامع تجارت،‌ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور ایجاد تسهیل در فرآیند تامین ارز ثبت سفارش‌های غیر بانکی، نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) را راه‌اندازی کرده است.

به همین منظور با هماهنگی به عمل آمده با بانک مرکزی، در سامانه جامع تجارت، در بخش عملیات ارزی- مدیریت عملیات ارزی غیربانکی، قسمتی تحت عنوان "خرید الکترونیکی ارز" با امکان ارائه درخواست خرید ارز، مشاهده پیشنهادهای ارائه شده توسط صرافی‌ها و در نهایت تامین ارز فراهم شده است.

در فاز نخست، این امکان برای درخواست‌های خرید دارای نوع ارزهای "یورو €" و "یوآن ¥" فراهم شده است و متعاقباً سایر ارزها نیز مشمول این طرح خواهند شد.

البته حداقل در حال حاضر تلاش برای دسترسی به آدرس اشاره شده بی‌نتیجه مانده و به اصطلاح عامیانه سایت مربوطه بالا نمی‌آید.

اما ساعتی پس از انتشار این پیام، پیام دیگری در سامانه جامع تجارت اعلام شده مبنی بر اینکه کارگاه آموزشی برای چگونگی خرید الکترونیکی ارز در سامانه جامع تجارت فردا در  نمایشگاه بین المللی تهران برگزاری می‌شود که علاقمندان می‌توانند جهت ثبت نام در این کارگاه آموزشی با ورود به سامانه و مراجعه به بخش "شرکت در کارگاه آموزشی سامانه جامع تجارت"، فرم عضویت را تکمیل کنند.
Histats.com START (standard) Histats.com END