آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۶۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
پس از کشتار 17 نفر در دبیرستانی در فلوریدا؛
پس از کشتار در دبیرستانی در فلوریدا، الن دی جنرس، چلسی هندلر، استیون کینگ و شماری از چهره‌های مشهور خواستار کنترل اسلحه شدند. در این تیراندازی که از سوی یک فرد مسلح ۱۹ ساله در دبیرستانی در فلوریدا صورت گرفت، ۱۷ نفر کشته شدند.
به گزارش فیدوس: با تیراندازی در یک دبیرستان که چهارشنبه در آمریکا رخ داد، چهره‌های مشهور بار دیگر به قانون اسلحه در این کشور اعتراض کردند.  پس از کشتار در دبیرستانی در فلوریدا، الن دی جنرس، چلسی هندلر، استیون کینگ و شماری از چهره‌های مشهور خواستار کنترل اسلحه شدند. در این تیراندازی که از سوی یک فرد مسلح ۱۹ ساله در دبیرستانی در فلوریدا صورت گرفت، ۱۷ نفر کشته شدند.
الن دی‌جنرس مجری برنامه‌های تلویزیونی در توییتر نوشت: تا زمانی که این بیماری همه‌گیر در مدرسه‌های کشور ما وجود دارد، هیچ کلمه، هیچ اقدام و هیچ قانونی کافی نیست. بت میدلر کمدین، خواننده و ترانه‌سرا نیز مستقیم کنگره را خطاب قرار داد و آنها را ترسوهای بی‌مقداری خواند که هیچ تلاشی برای بیرون‌ آمدن از این اپیدمی وحشتناک انجام نمی‌دهند. گابریل یونیوین بازیگر سیاهپوست که خانواده‌اش اخیرا دوباره به فلوریدا بازگشته‌اند تا همسرش دواین وید دوباره در «میامی هیت» ظاهر شود، نوشت: شبیه هزاران نفر دیگر در فلوریدای جنوبی، ما پسرهایمان را امروز صبح به مدرسه فرستادیم... هیچ کلامی برای توصیف ناامیدی، وحشت و خشم وجود ندارد. نباید چنین چیزی واقعیت زندگی ما باشد. دیگر تا کی؟

چند بچه دیگر نباید هرگز به خانه‌هایشان بازگردند؟ رایان ویلسون، بازیگر، کمدین و کارگردان نیز بر کنترل اسلحه تاکید کرد و نوشت: همان‌طور که فکر و ذکرمان با مردم پارکلند فلوریداست، باید ببینیم مردم و دولت آمریکا سرانجام کی می‌خواهند کاری درباره خشونت‌های مسلحانه انجام دهند؟ چلسی هندلر و بیلی آیچنر بازیگر و تهیه‌کننده تلویزیونی نیز با اشاره به انتخابات میان دوره‌ای که ماه نوامبر آینده برگزار می‌شود نوشتند کاندیداهایی را انتخاب می‌کنند که انجمن ملی اسلحه آنها را تایید نکرده باشند. الیزابت بنکس، تیرا بنکس، مایک تایسون، کیم کارداشیان، گلوریا استفان، استیون کینگ، جانی ویار و آدام لمبرت از دیگر چهره‌های مشهوری بودند که با خانواده‌های کشته‌شدگان ابراز همدردی و بر کنترل قانون حمل اسلحه در آمریکا تاکید کردند.
Histats.com START (standard) Histats.com END