آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۵۹۹۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۰
نماینده آمریکا در سازمان ملل به دنبال انتشار گزارشی از سوی این نهاد که در آن ایران به نقض تحریم‌های تسلیحاتی یمن متهم شده است؛ گفت: زمان آن رسیده که شورای امنیت (علیه ایران) وارد عمل شود!
به گزارش فیدوس: نماینده آمریکا در سازمان ملل به دنبال انتشار گزارشی از سوی این نهاد که در آن ایران به نقض تحریم‌های تسلیحاتی یمن متهم شده است؛ گفت: زمان آن رسیده که شورای امنیت (علیه ایران) وارد عمل شود!

به گزارش تایمز اسرائیل، به ادعای وی، این گزارش تاییدی بر اتهاماتی است که آمریکا طی ماه‌های اخیر علیه ایران مطرح کرده است مبنی بر اینکه این کشور در راستای نقض قطعنامه‌های شورای امنیت، به یمن سلاح ارسال می‌کند.

وی در ادامه ادعاهای خود افزود: جهان نمی‌تواند نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت را بدون پاسخ باقی بگذارد و تهران باید با عواقب کارهایش مواجه شود!

گفتنی است هیلی چندی پیش نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت را به کاخ سفید دعوت کرد تا در یک نمایش ساختگی، موشکی که حوثی‌های یمن به عربستان سعودی شلیک کرده‌اند، به ایران نسبت دهد.

انتظار می‌رود به اتهام‌های مطرح شده علیه ایران در پیش‌نویس قطعنامه‌ای با موضوع تجدید تحریم‌های یمن پرداخته شود که قرار است شورای امنیت در ادامه ماه میلادی جاری (فوریه) به آن رسیدگی کند.

اتهامات اخیر و گزافه گویی های هیلی در حالی مطرح می‌شود که معلوم نیست آیا همه اعضای شورای امنیت از جمله روسیه از هر اقدامی علیه ایران، حمایت کنند یا خیر.
Histats.com START (standard) Histats.com END