آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۵۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد در دیدار با وزیر امور خارجه آمریکا درباره اجرای برنامه جامع اقدام مشترک گفت‌وگو کرده است.
به گزارش فیدوس: فدریکا موگرینی که برای شرکت در نشست موسوم به ائتلاف جهانی علیه داعش به کویت سفر کرده است، با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود از دیدارش با رکس تیلرسون وزیر امورخارجه آمریکا خبر داد. موگرینی در پیام خود نوشت: «دیدار خوبی با وزیر تیلرسون در کویت داشتم. ما درباره کار مشترک‌مان روی سوریه، کره‌شمالی و اجرای برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) رایزنی کردیم.» گفت‌وگوی موگرینی و تیلرسون درباره برجام درحالی صورت گرفته است که رئیس‌جمهور آمریکا اوایل ماه ژانویه همزمان با ادامه تعلیق تحریم‌های ایران از اروپا و کنگره کشورش خواست تا آنچه را وی نقاط ضعف این توافق می‌داند، اصلاح کنند؛ در غیر این صورت واشنگتن از توافق خارج خواهد شد.

رایزنی عراقچی با همتای روس در تهران
همزمان، سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر خارجه با همتای روس خود در تهران دیدار و رایزنی می‌کند. به گزارش «ایسنا» امروز چهارشنبه سیدعباس عراقچی که ریاست ستاد برجام در این وزارتخانه را نیز بر عهده دارد با سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در تهران دیدار و گفت‌وگو می‌کند. پیش‌بینی می‌شود محور اصلی رایزنی‌های این دو دیپلمات ارشد ایرانی و روس برجام خواهد بود.
برچسب ها: موگرینی ، عراقجی ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END