آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۵۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
تیم‌های فوتبال استقلال و الریان که اولین حریف آسیایی هم محسوب می‌شوند، دارای وجه تشابه جالبی در رقابت‌های داخلی ایران و قطر هستند.

به گزارش فیدوس: تیم فوتبال استقلال تهران در نخستین بازی‌ خود در لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۸ به دیدار الریان قطر می‌رود. تیمی که در پایان هفته شانزدهم لیگ ستارگان قطر پس از الدحیل و السد در رده سوم جدول رده بندی قرار گرفته است.

شاگردان مایکل لادروپ در الریان در این دوره از مسابقات از ۱۶ بازی صاحب ۱۱ پیروزی، ۲ مساوی و ۳ شکست هستند. آنها ۴۰ گل زده و ۲۵ گل خورده دارند و با ۳۵ امتیاز در رده سوم قرار گرفته‌اند. الریان در سال ۱۹۶۷ تاسیس شده و از باشگاه های قدیمی کشور قطر محسوب می شود. لقب این باشگاه قدیمی «شیرها» می‌باشد. 

الریان در رقابت‌های داخی این فصل یک وجه تشابه با استقلال دارد و آن هم بازنده بودن برابر تیم های بالادستی خود در جدول است. شاگردان لادروپ ۳ بار در لیگ ستارگان مغلوب حریفان شده اند که دو بار از این سه شکست را مقابل تیم های الدحیل و السد که تیم های اول و دوم جدول هستند تجربه کرده اند.

الریان در مرحله رفت رقابت های لیگ ستارگان با نتیجه پر گل ۳-۳ مقابل الدحیل متوقف شدند که این بازی در ورزشگاه خانگی الدحیل انجام شد. الریان در مرحله برگشت و در دیداری خانگی متحمل شکست سنگین ۵ بر ۳ شدند. 

این تیم در مرحله رفت مسابقات و در مقابل السد با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد اما در مرحله برگشت مسابقات موفق شد السد را در ورزشگاه خانگی این تیم با حساب ۲ بر یک شکست دهد. الریان یک شکست دیگر را در مقابل الاهلی و با نتیجه ۲ بر صفر متحمل شده است. 

بهترین نتیجه این تیم در فصل جاری پیروزی با نتیجه ۴ بر یک مقابل تیم مقابل  المرخیه بود. پر تکرار ترین نتیجه برای این تیم هم پیروزی ۴ بر ۲ است. الخریطیات، العربی و الخور سه تیمی هستند که مقابل این تیم با نتیجه ۴ بر ۲ شکست خورده اند. 

خط حمله این تیم با ۴۰ گل زده بعد از الدحیل و السد سومین خط حمله قوی لیگ ستارگان قطر است و خط دفاعی آن بعد از السد، الدحیل و ام صلال چهارمین خط قوی این مسابقات است. 

رودریگو تاباتا مهاجم سرشناس این تیم با ۱۱ گل زده خطر ناکترین بازیکن آنها در خط حمله به حساب می آید. این بازیکن سومین گلزن برتر لیگ ستارگان است و قطعا بیشترین امید لادروپ برای باز کردن دروازه حریفان آسیایی تیم است. همین بازیکن با ۴ پاس گل، پاسورترین بازیکن تیم الریان هم است. سرخیو گارسیا، گونزالو ویرا و عمر باری دیگر بازیکنان شاخص این تیم هستند که عملکردشان در این فصل از لیگ ستارگان بهتر از دیگر هم تیمی هایشان بود. سرخیو گارسیا با ۳ گل و یک پاس گل بعد از تاباتا تاثیرگذارترین بازیکن این تیم به حساب می آید.

از آمارهای جالب ثبت شده برای تیم الریان تعداد شوت های این تیم است. الریان در هر بازی به طور متوسط ۱۸ بار اقدام به شوت زنی به سمت دروازه حریفان کرده است که از این تعداد به طور متوسط ۷ شوت به داخل چارچوب داشته است. از ۱۸ شوت آنها به سمت دروازه تقریبا ۱۱ ضربه آنها از داخل محوطه جریمه زده شده است.

از دیگر ویژگی‌های تیم الریان در مسابقات این فصل لیگ قهرمانان مالکیت بالای آنها بر توپ و تعداد بالای پاس های آنها و معدل بالای پاس های سالم است. این تیم به طور متوسط در هر کدام از بازی هایی که در لیگ ستارگان انجام داده بیش از ۶۰۰ پاس رد و بدل کرده اند و ضریب دقت آنها ۸۵ درصد بوده است که این می تواند آمار جالب توجهی باشد.

الریان در صورت احتساب پرتاب های اوت جمعا ۱۷ بار از روی ضربات شروع مجدد موفق به گلزنی شده است. از ۴۰ گل این تیم ۱۳ گل با ضربه سر زده است و این آمار نشان می دهد این تیم از روی ضربات ایستگاهی و ضربه سر می تواند خطرناک باشد. در نقطه مقابل الریان از ۲۵ گلی که در این فصل دریافت داشته ۹ بار از روی ضربات شروع مجدد دروازه اش باز شده است. 
برچسب ها: قطر ، لیگ برتر ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END