آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۵۷۸۴
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
معاون رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای اعلام کرد کشورش به همراه کره‌ جنوبی بر سر شرایطی به منظور افزایش تعامل دیپلماتیک با کره شمالی توافق کرده است که در گام اول این تعامل با سئول آغاز شده و پس از آن احتمالا منجر به مذاکرات مستقیم و بدون پیش شرط با واشنگتن خواهد شد.

به گزارش فیدوس: معاون رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای اعلام کرد کشورش به همراه کره‌ جنوبی بر سر شرایطی به منظور افزایش تعامل دیپلماتیک با کره شمالی توافق کرده است که در گام اول این تعامل با سئول آغاز شده و پس از آن احتمالا منجر به مذاکرات مستقیم و بدون پیش شرط با واشنگتن خواهد شد.

 مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با خبرنگاران واشنگتن پست در هواپیمای اختصاصی خود در مسیر برگشت از بازی‌های المپیک زمستانی کره‌ جنوبی به آمریکا اظهار داشت: واشنگتن همچنان می‌تواند کمپین فشار حداکثری را علیه پیونگ یانگ حفظ کند اما همزمان از مذاکرات احتمالی نیز استقبال خواهد کرد.

این اظهارنظرهای مایک پنس نشان می‌دهد که دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که عمدتا نسبت به تعامل بالقوه با کره شمالی سرسختی نشان داده بود احتمالا نظر مثبت‌تری به گزینه‌های دیپلماتیک پیدا کرده است.

پنس در این مصاحبه تاکید کرد: هدف این است که هیچگونه فشاری تقلیل نیابد تا زمانی که آنها عملا اقدامی انجام دهند که ائتلاف باور کند که این اقدام نشان دهنده یک گام معنادار به سمت خلع سلاح هسته‌ای است بنابراین کمپین فشار حداکثری قرار است ادامه یابد و تشدید شود اما اگر که شما می‌خواهید مذاکره کنید ما مذاکره خواهیم کرد.

این در حالی است که گزارش شده بود مایک پنس که در جریان بازی‌های المپیک زمستانی از هرگونه ارتباط مستقیم با مقامات کره شمالی خودداری کرد به یک تفاهم جدید با مون جائه این، رئیس‌جمهور کره‌ جنوبی در راستای رسیدن به یک راه حل دیپلماتیک برای مناقشه هسته‌ای و موشکی کره شمالی و در جریان دو گفت‌وگوی اساسی در طول سفرش به کره‌ جنوبی دست یافته است.

در عین حال یک هیات کره شمالی که عالی رتبه‌ترین هیاتی بوده که از سوی این کشور به کره‌ جنوبی سفر کرده و شامل خواهر کوچکتر رهبر کره شمالی شد، روز یکشنبه به سفرش به کره‌ جنوبی خاتمه داد.

در جریان سفر مایک پنس، مون جائه این به وی اطمینان داد که به مقام‌های کره شمالی تصریح خواهد کرد هیچ امتیاز دیپلماتیک و اقتصادی به صرف انجام مذاکره در کار نخواهد بود و هرگونه امتیازی صرفا در ازای اقدام‌های ملموس به سمت خلع سلاح هسته‌ای اعطا خواهد شد.

همچنین مایک پنس اظهار داشت: آمریکا، کره‌ جنوبی و ژاپن همچنان توافق کامل برای منزوی کردن کره شمالی در ارتباط با برنامه تسلیحات هسته‌ای‌اش دارد.
Histats.com START (standard) Histats.com END