آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۵۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
مدیر جشنواره فیلم برلین گفت: جشنواره امسال با تمرکز بر تبعیض‌های جنسیتی و سوء‌استفاده، با برگزاری سمینار و ایجاد بحث و گفت‌وگو برای مهمانان، برگزار می‌شود. یکی از مهم‌ترین بحث‌های روز مساله آزارهای جنسی است که با هشتگ «من هم همین‌طور» در رسانه‌های اجتماعی مطرح شده است.
به گزارشفیدوس: مدیر جشنواره فیلم برلین گفت: جشنواره امسال با تمرکز بر تبعیض‌های جنسیتی و سوء‌استفاده، با برگزاری سمینار و ایجاد بحث و گفت‌وگو برای مهمانان، برگزار می‌شود.  یکی از مهم‌ترین بحث‌های روز مساله آزارهای جنسی است که با هشتگ «من هم همین‌طور» در رسانه‌های اجتماعی مطرح شده است.
شماری از قدرتمندترین مدیران حاضر در صنعت فیلم، سیاست، سرگرمی و تجارت به‌دلیل اتهام‌هایی که در این زمینه به آنها وارد شده از کارشان برکنار شده‌اند و اکنون جشنواره فیلم برلین نیز نشان می‌دهد که به این موارد بی‌توجه نیست. دیتر کاسلیک در این زمینه گفت: ما فکر می‌کنیم رویدادهای فرهنگی شبیه به این و حتی نه فقط رویدادهای فرهنگی، بستری برای بحث در این موارد هستند و ما امروز درست در وسط این بحث جای داریم.مدیر برلیناله افزود: فقط بحث آزار جنسی مطرح نیست، بلکه اصولا موضوع هر نوع تبعیض و تعرض است. ما به شکلی صریح در جشنواره امسال با این موضوع رو در رو می‌شویم. کاسلیک گفت: موضوع‌هایی خیلی بیشتر از آنچه شما با دیدن مساله مهاجران به آن فکر می‌کنید، وجود دارد و سوال‌های مختلفی از وقتی آنها وارد اروپا شده‌اند، ذهن ما را مشغول کرده است. مساله مهم این است که آینده آنها چه می‌شود؟ شصت و هشتمین دوره جشنواره فیلم برلین از ۱۵ تا ۲۵ فوریه (۲۶ بهمن تا ۶ اسفند) برگزار می‌شود. در این جشنواره سینمایی بیش از ۴۰۰ اثر از سراسر جهان به نمایش درمی‌آیند.

 
Histats.com START (standard) Histats.com END