آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۵۷۲۳
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
طی هفته گذشته بازار سکه با افزایش قیمت همراه شد و دلار آمریکا نوسانات زیادی را تجربه کرد.

به گزارش فیدوس: در روزهای گذشته قیمت ها در بازار سکه نوسانی بود و کاهش و افزایش هایی را تجربه کرد، اما در مجموع طی یک هفته اخیر با جهش قیمت حدود 15 هزار تومانی مواجه شد. 
قیمت سکه در این بازه زمانی از یک میلیون و 510 هزار تومان در ابتدای هفته به حدود یک میلیون و 525 هزار تومان در آخر هفته رسید که نشان دهنده افزایش قیمت 15 هزار تومانی طی یک هفته است. 
در حدود دو ماه گذشته قیمت سکه به شکل بی سابقه‌ای در سال 96 با حباب قیمتی روبه رو شده است. در اوایل دی ماه بانک مرکزی از طریق بانک کارگشایی در چندین نوبت اقدام به حراج سکه کرد، اقدامی که موقتا از حباب سکه کاست اما بعد از چند روز قیمت به شرایط سابق برگشت و نرخ سکه تمام به بالای یک میلیون و 500 هزار تومان رسید. 
در هفته گذشته نیز بانک مرکزی این بار از طریق شعب بانک ملی اقدام به پیش فروش سکه کرده است که این کار به منظور تعادل و کاهش قیمت سکه انجام شده است که باید دید در روزهای آینده نتیجه آن منجر به شکستن حباب سکه می‌شود یا خیر.
اما در بازار ارز یورو و پوند همچنان به شیب افزایشی خود ادامه داده اند به طور که شیب افزایش قیمت شان از دلار سریع تر بوده است. در حال حاضر یورو بیش از 6000 تومان و پوند انگلستان 6800 تومان قیمت دارد. 
اما دلار آمریکا طی هفته گذشته بالا و پایین زیادی را تجربه کرد و در روزهای افزایشی و در روزهای کاهشی شد. شرایطی که باعث شده است بازار دلار بیش از هر زمانی قابل پیش بینی نباشد و در واقع امکان هرگونه پیش بینی را از مردم و فعالان گرفته است. 
دلار در ابتدای هفته گذشته حدود 4700 تومان در بازا عرضه شد،‌ در میانه های هفته به 4760 تومان رسید و مجددا در انتهای هفته نرخ آن معکوس شد و به 4700 تومان کاهش یافت. 
اما برخلاف سکه و دلار بازار طلای داخلی هفته آرامی را پشت سر گذاشت و نوسان چندانی پیدا نکرد. به طور متوسط هر گرم طلای 18 عیار با نرخ 147 هزار تومان در هفته قبل معامله شد.
Histats.com START (standard) Histats.com END