آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۵۰۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد رکس تیلرسون در سفر خود به کشورهای مختلف اروپا از 21 تا 27 ژانویه از جمله انگلیس، فرانسه، لهستان و سوئیس در مورد پیشنهاد آمریکا برای بازبینی در برجام با همتایان اروپایی خود گفت‌وگو خواهد کرد.

به گزارش فیدوس: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد رکس تیلرسون در سفر خود به کشورهای مختلف اروپا از 21 تا 27 ژانویه از جمله انگلیس، فرانسه، لهستان و سوئیس در مورد پیشنهاد آمریکا برای بازبینی در برجام با همتایان اروپایی خود گفت‌وگو خواهد کرد.

بنابر اعلام هیتر نائورت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، تیلرسون با بوریس جانسون همتای انگلیسی خود و مارک سدویل مشاور امنیت ملی در مورد موضوعاتی مثل ایران، سوریه و کره شمالی گفت‌وگو خواهند کرد.

ترامپ پیشتر تهدید کرد که متحدان اروپایی و کنگره باید با کاخ سفید در مورد اصلاح برجام به توافق برسند در غیر این صورت آخرین بار است که وی تعلیق تحریم‌های ایران را تمدید می‌کند.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که روز پنج‌شنبه در نشست شورای امنیت بار دیگر آمریکا در انتقاد از برجام تنها ماند و نمایندگان کشورهای دیگر بر حمایت از برجام و لزوم اجرای آن تاکید کردند.

همچنین آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل نیز اعلام کرد که نباید با موضوعات بی‌ربط به برجام صدمه وارد کرد و آن را تقویت کننده صلح و امنیت منطقه و بین‌االملل دانست.
Histats.com START (standard) Histats.com END