آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۸
گزارش‌های دیپلماتیک حاکی‌ست که ولیعهد سعودی در جریان دیدار اخیر خود با پادشاه اردن، از پرداختن به موضوع قدس و تصمیم واشنگتن درباره این شهر امتناع کرده است.
به گزارش فیدوس: گزارش‌های دیپلماتیک حاکی‌ست که در جریان سفر کوتاه «عبدالله دوم» پادشاه اردن به عربستان و دیدار کمتر از یک ساعتهِ وی با «محمد بن‌سلمان» ولیعهد این کشور، که ماه گذشته میلادی انجام شد، هیچ سخنی درباره بحران پرونده قدس به میان نیامده است.

این گزارش حاکی‌ست که بن‌سلمان و عبدالله دوم در این دیدار درباره مسائل مربوط به بحران قدس و تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا به انتقال سفارت کشورش به این شهر اشغالی، گفت‌وگو نکرده‌اند، با توجه به این‌که پادشاه اردن بلافاصله از ریاض عازم استانبول برای مشارکت در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی برای بررسی موضوع قدس شد.

براین اساس، موضع شاهزاده بن‌سلمان درباره قدس که مهم‌ترین مساله جهان عرب و اسلام به‌ویژه طی ماه‌های اخیر شده، تعجب هیات رسمی اردنی را برانگیخته است.

 اجلاس سازمان همکاری اسلامی برای بررسی پرونده قدس، ماه گذشته در استانبول برگزار شد ولی نمایندگی عربستان سعودی در این اجلاس را وزیر حج و زیارت این کشور برعهده داشت.
Histats.com START (standard) Histats.com END