آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه راهبرد جدید دشمنان، ایجاد فضای پیچیده است، گفت: نباید گذاشت تمرکز نیروهای مسلح در این فضای پیچیده از دست برود.
به گزارش فیدوس: امیر سرتیپ حاتمی امروز در جمع مسئولان و مدیران طرح و برنامه نیروهای مسلح با اشاره به رفتار و تحرکات زشت آمریکا در خصوص برجام و مقابله آمریکا در رفع تحریم ها علیه ایران گفت: بررسی این رفتار ها نشان می دهد که دشمنان می خواهند جمهوری اسلامی ایران را در شرایط خاص و پیچیده ای قرار دهند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در ماه های گذشته آمریکا نشان داد که در خصوص جمهوری اسلامی ایران این استراتژی را به کار گرفته است که این راهبرد نشان از عمق خصومت علیه ایران اسلامی و  انقلاب اسلامی دارد.

امیر حاتمی افزود: استراتژی به این مفهوم است که کار جدی منسجم و مطالعه شده پشت آن است و اگر بخواهیم در مورد اینکه چه کسی با چه روحیه ای می خواهد این استراتژی آمریکا را اجرایی کند جای بحث بسیار دارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تأکید کرد: راهبرد آمریکا در مقابله با ایران ایجاد فضای پیچیده علیه جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: در فضای پیچیده نظم به هم می ریزد و نمی توان به درستی تصمیم گرفت.

وزیر دفاع تصریح کرد: اگر آنها بتوانند علیه ایران اسلامی فضای پیچیده ای را فراهم کنند در راهبرد خیانت کارانه خود موفق شده اند اما تاکنون  کشور ما تحت تدابیر روشنگرانه مقام معظم رهبری و متکی بر ملتی بصیر و هوشیار، ایران از این شرایط سخت گذشته و اجازه نداده است که فضای پیچیده ای که استکبار جهانی به دنبال آن است محقق شود.

امیر سرتیپ حاتمی افزود: از دست رفتن تمرکز برای تصمیم گیری، یکی دیگر از اهداف آمریکا در ایجاد فضای پیچیده علیه جمهوری اسلامی ایران است.

وی تاکید کرد: نباید گذاشت تمرکز نیروهای مسلح در این فضای پیچیده از دست برود و به خصوص حوزه های طرح و برنامه باید با هوشیاری کامل آینده نیروهای مسلح را برنامه ریزی کنند.
وزیر دفاع با اشاره به اینکه در فضای پیچیده، آمریکا قصد دارد تصمیم گیری را برای مسئولان سخت کند، تأکید کرد: مسئولان ما با بهره گیری از تمرکز قدرت، هوشیاری ملت و بنیه دفاعی مقابل تهدیدهای دشمن ایستاده اند.

امیر سرتیپ حاتمی گفت: یکی دیگر از اهداف آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی ایران در ایجاد فضای پیچیده، از دست رفتن فرصتها یا فرصت سوزی است.

وزیر دفاع گفت: روزی هدف ما بیرون راندن دشمن از مرزهای ایران اسلامی بود که با همت رزمندگان اسلام و  خون شهدای عزیز و رهبری امام امت این هدف محقق شد و در هشت سال دفاع مقدس یک وجب از خاک ایران اسلامی به دست دشمن نیفتاد.

وی افزود پس از آن، هدف ما اجازه ندادن به دشمن برای ورود به مرزهای ایران اسلامی بود که در این مسیر نیز موفق شدیم.

امیر سرتیپ حاتمی گفت: در مرحله بعد حفظ تمامیت ارضی و در کنار آن  ایجاد قدرتی پایدار و بازدارنده هدف اصلی ما بود و امروز شاهدیم که جمهوری اسلامی ایران در عرصه بازدارندگی فعال قدرت نمایی می کند و هر توطئه ای علیه ایران اسلامی در هر نقطه ای شکل گیرد قادریم آن را در نطفه خفه کنیم.

وزیر دفاع افزود: دشمن می خواهد با ایجاد فضای پیچیده فرصتها را از ما بگیرد و باید در این عرصه از تجربه های گذشته خود درس بگیریم و هدفها و آرمان ها را فراموش نکنیم.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه اتفاقی که در سوریه و عراق اتفاق افتاد بسیار مهم بود و همه دنیا با حمایت های گوناگون از جمله های مالی، تسلیحاتی و تجهیزاتی به گروهک تروریستی داعش به دنبال فرصت سوزی بودند تا ایران فرصتهای پیش روی خود را از دست دهد. تاکید کرد امروز راهبردهای دشمن کاملا شکست خورده است و کار مجموعه های طرح برنامه ریزی در این زمان نه تنها تمام نشده بلکه سخت تر هم شده است چرا که دشمن هیچگاه از پا نمی ایستد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: در مسایل اقتصادی نیروهای مسلح باید کمک حال وضعیت کشور باشند و هدف گذاری در اقتصاد مقاومتی باید مدنظر نیروهای مسلح نیز باشد و هر آنچه از دست نیروهای مسلح بر می آید باید برای کمک به کشور انجام دهند.

امیر حاتمی تاکید کرد: در موضوعات اقتصادی نباید از اصول اصلی غافل شویم و همان طور که تا کنون پیش رفته ایم باید امنیت را در معقولانه ترین شکل و با ارزان ترین شیوه همچنان برای کشور فراهم کنیم.

امیر حاتمی تاکید کرد : طرح و برنامه باید بداند چگونه می توان منابع محدود کشور را مدیریت و به بهترین شیوه در نیروهای مسلح استفاده کرد.
Histats.com START (standard) Histats.com END