آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۵
اعضای شورای شهر تهران صبح امروز یک فوریت لایحه تعیین نرخ عوارض تردد وسایل نقلیه در طرح ترافیکی جدید را تصویب کردند.

به گزارش فیدوس: اعضای شورای شهر تهران صبح امروز یک فوریت لایحه تعیین نرخ عوارض تردد وسایل نقلیه در طرح ترافیکی جدید را تصویب کردند.
 ظهر امروز اعضای شورای شهر تهران یک فوریت لایحه اخذ عوارض در طرح جدید را در میز بررسی خود قرار داده و یک فوریت آن را به تصویب رساندند.

 محسن پورسیدآقایی در جلسه امروز شورای شهر تهران در دفاع از یک فوریت لایحه تعیین نرخ  عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده های مرکزی شهر تهران، گفت: رسیدگی به وضعیت ترافیک و آلودگی هوا از هر چیزی فوری‌تر است. ما فرصتی نداریم و نمی‌توانیم یک سال دیگر برای اصلاح این وضعیت، وقت را از دست بدهیم.

اوبا بیان اینکه طرح فعلی نه ترافیک و آلودگی را کنترل کرده و نه عدالتی در پرداخت‌ها وجود دارد، تاکید کرد: طی دوره مدیریت قبلی ۴۲ درصد به مجموع مجوزهای ورود به طرح ترافیک اضافه‌شده است، اما طرح فعلی تنها یک ابزار قدرت برای شهرداری درست کرده است که البته ما مایل به استفاده از چنین قدرتی نیستیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: هرچند در این طرح به دلیل کاهش قیمت و پیش‌بینی کاهش ۲۰ درصدی ترافیک، درآمدهای شهرداری کاهش می‌یابد. اما در عوض با یکسان کردن پرداخت عوارض برای همه اقشار، این کاهش جبران خواهد شد.

پورسیدآقایی خاطرنشان کرد: البته این طرح بخشی از برنامه‌های جامع شهرداری برای کاهش آلودگی و توسعه حمل‌ونقل عمومی است که گزارش اقدامات هر مورد جداگانه به استحضار اعضای محترم شورا خواهد رسید.

در ادامه با ۱۳ رای یک فوریت این لایحه به تصویب اعضای شورای شهر رسید.
Histats.com START (standard) Histats.com END