آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۱۱۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵
رئیس دادگستری شهرستان ریگان در رابطه با پرونده پیچیده مفقودی یک دختر جوان در این شهرستان گفت: شامگاه گذشته پس از 6 ماه تحقیق فنی مشخص شد خانم جوان به ضرب گلوله به قتل رسیده است.

به گزارش فیدوس: رئیس دادگستری شهرستان ریگان در رابطه با پرونده پیچیده مفقودی یک دختر جوان در این شهرستان گفت: شامگاه گذشته پس از 6 ماه تحقیق فنی مشخص شد خانم جوان به ضرب گلوله به قتل رسیده است.

«امین سلطانی زرندی» در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در تاریخ 12 تیر سال جاری پس از اعلام مفقودی یک زن جوان  26 ساله بلافاصله رسیدگی به این موضوع در دستور کار سیستم قضائی و پلیس قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: پس از تحقیقات اولیه توسط  کارآگاهان پلیس آگاهی احتمال به قتل رسیدن این زن جوان قوت گرفت و بلافاصله با دستور قضائی 5 مظنون مرتبط با این حادثه دستگیر شدند.

وی ادامه داد: به لحاظ پیچیدگی موضوع تحقیقات تکمیلی در این رابطه ادامه یافت تا اینکه شامگاه گذشته راز این ماجرای پیچیده که شش ماه به طول انجامید رمزگشایی شد و قاتل دستگیر و به قتل اعتراف کرد.

وی با اشاره به اینکه قاتل از خویشاوندان مقتول می باشد، افزود: اختلافات خانوادگی علت و انگیزه این حادثه دلخراش بوده است.

این مقام قضائی خاطرنشان کرد: قاتل در اعترافات اولیه اقرار کرده است که با طرح نقشه پیشین توسط همدستش مقتول(الف.م)را به بیابان‌های اطراف ریگان منتقل می‌کند و با  5 ضربه گلوله اسلحه کلاشینکف به قتل می‌رساند و جنازه وی را به درون چاه پرتاب می‌کند.

وی بر حفظ شئون وموازین اسلامی و اخلاقی و رعایت  مسائل فقهی در روابط زن و مرد تاکید کرد و گفت: عدم تقید به مبانی تحکیم خانواده و تزلزل روابط عاطفی در خانواده زمینه ساز بروز بسیاری از جرائم می‌باشد.

این مقام قضائی افزود: افراد باید در خصوص حل و فصل اختلافات خانوادگی‌شان با طرح دعوی در سیستم قضائی پیگیر امور باشند یا این که از مراکز مشاوره خانواده، نهادهای فرهنگی و دینی کمک گیرند.  

وی یادآور شد: تجربه نشان داده است در بسیاری از پرونده‌ها افراد بدلیل سوءتفاهم دست به اقداماتی می‌زنند که خسارت‌های غیرقابل جبرانی برای خود و اطرافیان‌شان بوجود می‌آورند که دیگر جای جبران وجود ندارد.
Histats.com START (standard) Histats.com END