آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۰۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۲
قضات دیوانعالی کشور حکم دوبار قصاص مرد جنایتکاری را تأیید کردند که برای پنهان ماندن راز قتل پدر، برادر خود را هم کشته ‌بود. همسر وی نیز به شش سال زندان محکوم شده است.
به گزارش فیدوس: قضات دیوانعالی کشور حکم دوبار قصاص مرد جنایتکاری را تأیید کردند که برای پنهان ماندن راز قتل پدر، برادر خود را هم کشته ‌بود. همسر وی نیز به شش سال زندان محکوم شده است.

 راز جنایت هولناک خانوادگی از سال ٩٢ و در پی مراجعه زن جوانی به یکی از کلانتری‌های پایتخت فاش شد. او گفت: «چند روز پیش شوهرم برادر خودش را کشت و جسدش را به شمال کشور برد و کنار دریا دفن کرد.» با اعلام این خبر، مأموران بلافاصله با در دست داشتن نشانی محل مورد نظر تحقیقات خود را  آغاز کردند. آنها با مراجعه به محل دفن مقتول  توانستند جسد  را کشف کنند. پس از آن نیز شاهین - عامل جنایت - بازداشت شد.

اما مأموران پلیس در ادامه پی بردند شاهین نه‌تنها برادرش بلکه پدرش را نیز یک سال‌ پیش به قتل رسانده است. کارآگاهان همچنین  متوجه شدند این مرد در هر دو قتل قربانیانش را مسموم کرده و در کشتن پدرش از همسر خود نیز کمک گرفته است. شاهین در بازجویی‌ به کارآگاهان گفت: سال‌ها پیش مادرم خودکشی کرد که البته آن روز یکی از تلخ‌ترین روز‌های عمرم بود. مادرم قبل از خودکشی از من خداحافظی کرد و به طبقه چهارم ساختمان رفت و خودش را به پائین انداخت. هنگامی که بالای سرش رفتم هنوز نفس می‌کشید و درحالی‌که سرش روی پای من بود، جان داد. چند روز پس از این واقعه هولناک در تلفن همراه پدرم پیامکی دیدم که نشان می‌داد مادرم به خاطر اختلافاتی که با پدرم داشته خودکشی کرده است. با دیدن این پیامک از پدرم کینه به دل گرفتم و به فکر انتقام افتادم. برای عملی‌کردن نقشه‌ام اول او را با خوراندن شیرینی مسموم، بیهوش کردم و سپس شیر گاز را باز کردم تا همه فکر کنند مرگش  یک اتفاق بوده است.

اما یک سال پس از قتل پدرم، برادرم همه‌چیز را فهمید. دیدم درباره قتل پدرم حرف‌‌هایی می‌زند و ممکن است من را لو بدهد؛ برای همین او را هم مانند پدرم با شیرینی مسموم کشتم. بعد از آن جسدش را داخل چمدانی گذاشتم و در شهر محمودآباد، کنار یک ویلای ساحلی اجاره‌‌ای دفنش کردم.» ژاله - همسر عامل جنایت - نیز به کارآگاهان گفت: زمانی که با شاهین ازدواج کردم، از قتل پدرش خبر نداشتم اما زمانی متوجه این موضوع شدم که شوهرم تصمیم گرفت برادرش را هم به قتل برساند. همان موقع من را تهدید کرد درباره این موضوع به کسی حرفی نزنم. ولی من ترسیدم قربانی بعدی خودم باشم و برای همین به  پلیس مراجعه کردم و همه چیز را لو دادم. ولی در این ماجرا هیچ نقشی نداشتم.به‌این‌ترتیب پرونده مرد جنایتکار و همسرش با صدور کیفرخواست در اختیار شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران - به ریاست قاضی قربان‌زاده - قرار گرفت.

در جلسه دادگاه خواهر شاهین او را بخشید. در ادامه متهم  با قبول اتهاماتش گفت: «قبول دارم اشتباه کردم اما همسرم نیز گناهکار است. او به‌جای این‌که جلوی من را بگیرد، در قتل برادرم به من کمک کرد. بعد هم حساب بانکی برادرم را با جعل امضا خالی کردیم. امضا از سوی همسرم جعل شد، چون من می‌ترسیدم و حالم بد بود. به همین خاطر زنم امضای برادرم را جعل کرد.»

هنگامی که نوبت به همسر شاهین رسید او منکر جعل امضا شد و گفت: در قتل برادرشوهرم نقشی نداشتم، البته قبول دارم با شوهرم جسد را به محمودآباد بردیم. اما باورکنید همسرم من را تهدید کرده بود و از ترس جانم این کار را کردم.»با پایان جلسه دادگاه، قضات با توجه به درخواست سایر اولیای دم، شاهین را به دو بار قصاص محکوم کردند. ژاله ضمن تبرئه از قتل به شش سال حبس محکوم شد. این حکم صبح دیروز از سوی قضات دیوانعالی کشور مهر تأیید خورد.
برچسب ها: قصاص ، قتل ، مجازات ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END