آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن تیمش را "مظلوم‌ترین تیم ادوار لیگ برتر" دانست و درباره شرایط این تیم و مسائل روز فوتبال ایران صحبت کرد.

به گزارش فیدوس: سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن تیمش را "مظلوم‌ترین تیم ادوار لیگ برتر" دانست و درباره شرایط این تیم و مسائل روز فوتبال ایران صحبت کرد.

 امیر قلعه‌نویی در رابطه با تیم فوتبال ذوب آهن، اظهار کرد: ما در طی چهار هفته‌ گذشته ۱۰ امتیاز گرفتیم و فقط یک گل خورده داشتیم. به گفته کارشناسان داوری مظلوم‌ترین تیم ادوار لیگ برتر تیم ذوب آهن بوده است. ما از ابتدای فصل مشکلاتی داشتیم. مثلا بازیکنانی داشتیم که وقتی که می‌خواستم قرارداد ببندم روی آنها حساب کرده بودم. وقتی شما در یک باشگاه مشغول می‌شوید باید برای خود برنامه‌ای در نظر داشته باشید. مثلا روی یک امکاناتی برنامه‌ریزی می‌کنید. این بازیکنان از تمرکز خوب و کافی برخوردار نبودند. برخی از بازیکنان که روی آنها حساب باز کرده بودیم آن کارایی لازم را درون زمین به نمایش نگذاشتند. ما در چند بازی اخیر عملکرد بهتری داشتیم. تیم ما روان‌تر و با عرق بیشتری بازی می‌کند. ما باید بازی به بازی بهتر شویم و نقاط ضعفمان را از بین ببریم و نقاط قوتمان را قوی‌تر کنیم.

او درباره شهرآورد اصفهان که جمعه برگزار می‌شود، بیان‌ کرد: همیشه بازی‌های اصفهان سرآمد بوده است. تا زمانی که من در سپاهان بودم همیشه دیدارهای‌مان با ذوب آهن از جذابیت خاصی برخوردار بود. امیدوارم که این بازی هم بازی خوبی شود. ما با توجه به شرایطمان در جدول رده‌بندی باید سه امتیاز بازی را بگیریم. البته سپاهان تیم بسیار خوبی است و از مربی خوبی نیز بهره می‌برد. اعتقاد من بر این است که سپاهان در جایگاه اصلی خود در جدول رده‌بندی قرار ندارد.

قلعه‌نویی که در برنامه "تهران ورزشی" رادیو تهران صحبت می‌کرد،‌ درباره حضور ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا، اظهار کرد: انسان به امید زنده است. ذوب آهن باشگاه ساختارمداری است. در دو سال گذشته بودجه این باشگاه ۲۸ میلیارد تومان بوده است. ذوب آهن از نظر سیستم باشگاه‌داری واقعا خیلی خوب است. به نظرم با ۱۲ میلیارد تومان سخت است که چنین باشگاهی را اداره کرد. من از همین جا قول می‌دهم که یکی از تیم‌های خوب باشگاه‌های آسیا باشیم. می‌رویم که از نام ایران در جام باشگاه‌های آسیا دفاع کنیم چون تیم ما دارد آرام آرام به آن چیزی که من دوست دارم می‌رسد.

سرمربی ذوب آهن درباره اتفاقات اخیر بر روی سکوهای ورزشگاه و جنجال‌هایی که هواداران به پا کردند، گفت‌: ما باید به چند سال گذشته برگردیم و ببینیم که در طی این سال‌ها چه چیزی‌هایی به جوانان داده‌ایم و انتظار داریم چه چیزی بگیریم. احترام گذاشتن به حریف واجب است. همه دنیا از فوتبال لذت می‌برند، چه ببرند و چه ببازند. مثلا بعد از فرگوسن تیم منچستر دیگر به آن شرایط خوب بازنگشت. با این شرایط آیا شما دیده‌اید که استادیوم اولدترافورد خالی از تماشاگر باشد؟ این برمی‌گردد به یک جامعه پویا. جامعه جوان برای خودش برنامه دارد. آسیب‌هایی که جوانان ما را دنبال می‌کنند خیلی مشکل است. من همیشه این را گفته‌ام که تمرین را برای این باز می‌گذاریم که جوانان بیایند و تمرین را ببینند به این علت که به جاهای آلوده نروند. ما الکی بر سر در باشگاه‌هایمان می‌نویسم "باشگاه ورزشی – فرهنگی." ما برای جوانان چه کار فرهنگی انجام داده‌ایم؟ جوانان مشکلات اقتصادی دارند. ما حدیثی داریم که می‌گوید: "وقتی که فقر از در وارد می‌شود ایمان از پنجره خارج می‌شود." ما کشور ثروتمندی هستیم و باید به فکر جوانان مملکت باشیم.

او در ادامه‌ گفت‌: چرا مسعود شجاعی نباید در ترکیب تیم‌ ‌ملی باشد؟ چرا بانوان ما نمی‌توانند در استادیوم‌ها حاضر باشند. نام کشور ما، نامی زنانه است. چرا باید بانوان سوریه بتوانند در استادیوم حاضر شوند ولی بانوان کشورمان نه. ما باید فرهنگ‌سازی کنیم تا بانوانمان بتوانند در استادیوم حضور داشته باشند. در دفاع مقدس چقدر از بانوان ما مجروح یا شهید شدند؟ جامعه متعلق به بانوان است.

او در پاسخ به این سوال که دادگان رییس اسبق فدراسیون فوتبال گفته است که وقتی مدیران ورزشی زد و بند می‌کنند حواشی‌اش به سکوها کشیده می‌شود، آیا شما این موضوع‌ها را تایید می‌کنید گفت: دادگان جزو بزرگ‌مردان فوتبال ایران است و واقعا از قدیم‌الایام او را می‌شناسم. انسانی هم مومن و هم مسلمان است. بین مومن و مسلمان بودن خیلی فرق است. هر چه می‌گوید از روی دلسوزی می‌گوید. درباره مهندسی انتخابات من نمی‌توانم نظری بدهم. دادگان دلش برای ورزش و فوتبال می‌سوزد. کسی است که هم تحصیلات دانشگاهی دارد و مسئولیت‌های مختلف داشته و هم خاک این فوتبال را خورده است.

قلعه‌نویی با بیان این که "ایراد ما این است که نمی‌توانیم کار مشارکتی انجام دهیم" تاکید کرد: من نه اصلاح‌طلبم و نه اصول‌گرا. در همین انتخابات‌های گذشته ما یک بار به اصول‌گراها رای می‌دهیم و یک بار به اصلاح‌طلبان رای ولی آخرش می‌بینیم که اتفاقی نمی‌افتد. ما باید ایران را دوست داشته باشیم و برای ایران زحمت بکشیم و به فکر جامعه‌مان باشیم. ما کار مشارکتی بلد نیستیم و وقتی گروهی می‌رود و گروه دیگری می‌آید، دیگر قابلیت‌های گروه قبلی در نظر گرفته نمی‌شود. هر گروه سیاسی نیروهای خودش را می‌آورد و از تجارب گروه قبلی استفاده نمی‌شود. هزینه‌ای که جامعه برای این مدیر داده است اهمیت پیدا نمی‌کند. دوره‌های دوم رییس جمهوری معمولا کیفیتش پایین‌تر از دوره اول است چون شاید این طور فکر می‌کنند که چهار سال دیگر بیشتر نیستند.

او بیان کرد: من پیشنهادی به آقای کفاشیان کردم که قبول نکرد. زمانی که کفاشیان رییس فدراسیون بود و من مسئول کمیته فنی تیم‌های ملی بودم به او گفتم کمیته‌ای به نام کمیته تشریفات درست کند و همه روسای گذشته فدراسیون فوتبال در این کمیته عضو باشند و هر یک یا دو ماه، یک بار جلسه‌ای با حضور آن‌ها برگزار شود تا از تجارب آن‌ها استفاده شود. کشورهای پیشرفته از همه نیروها در رده‌های مختلف مدیریتی استفاده می‌کنند. در این کشورها وقتی رییس جمهور جدید می‌آید حدود ۱۰۰ نفر جابه‌جا می‌شوند اما در مملکت ما شاید حدود ۱۷ هزار مدیر جابه‌جا می‌شوند.

سرمربی اسبق تیم ملی درباره برنامه کی‌روش برای در اختیار گرفتن بازیکنان باشگاه‌ها و این که آیا این می‌تواند به بهبود عملکرد تیم ملی در جام جهانی کمک کند یا خیر گفت: کمتر از یک سال به جام جهانی باقی مانده است. باید تعامل خیلی خوبی بین تیم ملی و باشگاه‌ها باشد. تیم ملی خوب حاصل یک لیگ خوب و باشگاه‌های خوب است. کی‌روش هم برای تیم ملی برنامه‌ریزی کرده است اما این‌جا یک مساله وجود دارد. یک بازیکن از تیم شهرستانی بعد از بازی‌اش با یک پرواز باید به تهران بیاید. شما می‌دانید که ارتفاع و پرواز مانند یک ماده بیهوشی است. یعنی وقتی بازیکن سوار هواپیما می‌شود انگار به بدنش ماده بیهوشی تزریق شده است. این بازیکن در هفت روز باید دو تا بازی انجام دهد و بین پنج تا شش پرواز انجام دهد. این بازیکن در مدت کوتاهی به نظر من فرسوده می‌شود. این برنامه برای تیم‌های تهرانی به نظر من بسیار ایده‌آل است. آمار آقای کی‌روش نشان داده که یک مربی بادانش است اما از نظر علمی من می‌گویم که این کار برای بازیکنان تیم‌های شهرستانی نتایج خوبی ندارد و نه تنها ریکاوری نمی‌شوند بلکه افت بدنی هم پیدا می‌کنند.

او در پاسخ به سوالی درباره نتایج خوب پرسپولیس و این که علت این موفقیت‌ها را چه می‌داند گفت: سرمربی عمود خیمه یک تیم است اما موارد دیگر هم خیلی می‌تواند در موفقیت یک تیم نقش داشته باشد. تیم‌های مدیریتی، امکانات مالی و بازیکنان خیلی می‌تواند در عملکرد یک تیم تاثیر داشته باشد. برانکو دوست عزیز من است. وقتی من مربی تیم ملی شدم اجلاسی در برلین برگزار شد که در آن، هم من حضور داشتم و هم برانکو. در آن اجلاس آقای ساعدی‌فر هم حضور داشتند و تمام تجربیاتش را در اختیار من گذاشت. به نظر من مسلمانی یعنی همین. پرسپولیس هم بازیکنان خوبی دارد، هم مربی خوبی دارد و هم مدیران این باشگاه زحمات خوبی کشیده‌اند. پرسپولیس در حال حاضر جزو تیم‌های خوب است و این را باید قبول کنیم.
Histats.com START (standard) Histats.com END