آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۰۴۱
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: تاکنون راهکارهای مختلفی برای مقابله با ریزگردها در شبکه برق این استان در پیش گرفتi شده است.
به گزارش فیدوس: مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: تاکنون راهکارهای مختلفی برای مقابله با ریزگردها در شبکه برق این استان در پیش گرفتi شده است.
محمود دشت بزرگ اظهار کرد: تاکنون از جمله راهکارهای اصلی مقابله با ریزگردها، تعویض مقره های سرامیکی آلوده با مقره های سیلیکونی بوده که با بررسی های علمی انجام شده  به راه حل دیگری همزمان با تعویض مقره ها برای دوام و پایداری بیشتر آنها دست پیدا کردیم.

دشت بزرگ افزود: راهکار جدید استفاده ترکیبی از مقره های سیلیکونی و نیز زنجیر مقره های سرامیکی تنظیف شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان ادامه داد: از آنجایی که تبدیل تمام مقره های سرامیکی به سیلیکونی امکان مخاطرات بالقوه ای به همراه دارد؛ بنابراین، انتخاب این راهکار ضروری به نظر می رسد و باعث پایداری بیشتر شبکه و توانمندی آن در مقابل عوامل غیرقابل  پیش بینی تهدید کننده شبکه برق خواهد بود.

دشت بزرگ تصریح کرد: در این راهکار علاوه بر تعویض تعدادی از مقره های سرامیکی با سیلیکونی، زنجیره مقره سرامیکی آلوده پس از جداسازی از دکل در کارگاه دمونتاز و بشقاب های آن جدا شده و تک تک مورد تمیز کاری و کنترل قرار می گیرند که پس از اطمینان از سلامت آنها، مجدداً مونتاژ  و برای قرار گرفتن در شبکه آماده می شوند.

وی اظهار کرد: چنین زنجیر مقره هایی به دلیل نداشتن جرم های متراکم در شیارهای بشقاب های مقره، در صورتی که در معرض ریزگردهای آلاینده قرار گیرند، با شستشوی ساده امکان رفع آلودگی آنها وجود دارد و نیازی به تعویض نخواهد داشت.

دشت بزرگ تصریح کرد: آلودگی هوا و وجود ریزگردها در استان خوزستان بر روی سطوح مقره‌های سرامیکی تاثیر نامطلوبی می‌گذارند که با توجه به اینکه مقره‌های خطوط انتقال از تجهیزات اصلی شبکه‌های برق هستند انتخاب نوع و جنس مقره برای هر منطقه، از موارد مهم در پایداری خط و در نتیجه شبکه محسوب می‌شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END