آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۶
پلیس در اعلام مهم ترین حوادث 24 ساعت گذشته از دستگیری مردی خبر داد که با کلاهبرداری 200 میلیون ریالی به بهانه ثبت نام در سایت همسریابی از حساب بانکی دوستش سوء استفاده کرده است.
به گزارش فیدوس: سرهنگ دوم مرتضی ابوطالبی رییس پلیس فتا استان یزد در رابطه با این پرونده گفت: این کلاهبرداری که در پی سهل انگاری فرد و در اختیار قرار دادن گوشی و کارت بانکی برای عضویت در سایت‌های همسریابی رخ داده بود، زندگی مشترک فرد را نیز به به ورطه جدایی نزدیک کرد. فردی با در اختیار قرار دادن گوشی تلفن همراه و اطلاعات بانکی کارت خود به همکارو دوست دیرینه اش، طعمه کلاهبرداران قرار گرفت. 
وی ادامه داد: با مراجعه زوجی متاهل در آخرین ساعات اداری به پلیس فتا استان و با در دست داشتن مرجوعه قضایی، با توجه به اینکه شب گذشته ساعت حدود 3 بامداد پیامی با عنوان کسر مبلغی حدود 200 میلیون ریال از حساب شخصیشان را دریافت کرده اند، خواهان بررسی پرونده بوده که‌ موضوع جهت پیگیری و اقدام قضایی در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: با بررسی پرونده مشخص گردید برداشت غیر مجاز در پی ثبت نام در یکی از سایت‌های همسریابی رخ داده است.
رییس پلیس فتا استان یزد ادامه داد: این موضوع زندگی خصوصی شاکی را تحت الشعاع قرار داده و با توجه به اقدامات نادرست وی در اوایل زندگی مسبب بی‌اعتمادی هر چه بیشتر نسبت به همسرش شد.
سرهنگ ابوطالبی گفت: در پی بررسی صحت کلاهبرداری از طریق ورود به سایت‌های همسریابی، شاکی مدعیشده که مدتی پیش برای ثبت نام همکارش در سایت همسریابی گوشی تلفن همراه و کارت بانکی به همراه اطلاعات آن اعم از رمز دوم و ... را در اختیار دوست قدیمی خود که همکار و هم شیفتی وی می‌باشد قرار داده که متاسفانه این اقدام به وقوع پیوسته است.
این مقام ارشد انتظامی افزود: با ادله و احضار دوست شاکی( فرد ثبت نام کننده‌) اعتماد همسر شاکی با سه فرزند جلب و با هماهنگی مراجع قضایی و بانکی، پول از دست رفته شاکی به حساب وی برگردانده شد.
رئیس پلیس فتای استان یزد یادآور شد: سایت‌های همسریابی که امروزه فعالیت می‌کنند اغلب بدون مجوز بوده و با توجه به پرداخت هزینه برای ثبت نام یکی از شگردهای مجرمان سایبری برای دام‌های فیشینگ است که بتوانند اطلاعات بانکی افراد را به سرقت ببرند. 
سرهنگ ابوطالبی ادامه داد: با توجه به اینکه مدیران سایت‌ها به تمامی اطلاعات وارد شده توسط کاربر(نام و نام خانوادگی، کد ملی، آدرس، شماره تماس) دسترسی دارند، می‌توانند با داشتن این اطلاعات از کاربرانی سوءاستفاده کنند ضمن اینکه این سایت‌ها می‌توانند اطلاعات بانکی و شخصی شما را در اختیار افراد غیر مجاز قرار دهند.

**سهل انگاری یکی از شهروندان باعث برداشت از حسابش شد
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی غرب استان تهران گفت: برخی افراد سود‌جو از غفلت و سهل انگاری شهروندان سوءاستفاده می‌کنند، این در حالی است که فراموش میکنند هر جرمی که در فضای مجازی رخ دهد قابل پیگیری میباشد. 
سرهنگ ‌حاج‌علی صالحی‌ گفت: با ارائه مرجوعه‌ای توسط یکی از شهروندان به پلیس فتا و طرح شکایتی با موضوع برداشت از حساب بانکی، مراتب در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا در گام اول اظهارات شاکی را اخذ کرده، مبنی بر اینکه بنده اطلاعات مربوط به حساب خود را به هیچ وجه در اختیار کسی قرار ندادم و تمامی مسائل مربوط به حفاظت کارت‌های بانکی را رعایت کرده‌ام بر همین اساس ماموران پلیس فتا اقدامات بعدی خود را انجام دادند.
سرهنگ صالحی گفت: ماموران اداره مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا پس از بررسی ادله دیجیتال جرم و همچنین اقدامات فنی لازم بر روی حساب شاکی توانستند متهم مورد نظر را شناسایی کنند.
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: پس از هماهنگی با مقام محترم قضایی جهت دستگیری متهم و همچنین اخذ استعلامات لازم ماموران پلیس فتا در یک اقدام سریع متهم را دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.
سرهنگ صالحی افزود: متهم در ابتدا منکر هر گونه بزه انتسابی شد اما در مواجهه با مستندات و ادله دیجیتال جرم موجود و بازجویی فنی پلیسی به ناچار لب به اعتراف گشود و اظهار داشت، وقتی مال باخته با عجله جهت پرداخت وجه از طریق دستگاه کارت خوان به مغازه مراجعه کرده و کیف خود را در مغازه جا گذاشته و من یکی از کارت‌های ‌بانکی را از کیف مال باخته سرقت کردم و در این فاصله با رمزی که به خاطر سپرده بودم یک میلیون تومان به حسابی انتقال دادم و سپس کارت بانکی را داخل کیف مال باخته قرار دادم و کیف را به صاحبش برگرداندم‌.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی غرب استان تهران ادامه داد: با اعتراف صریح متهم مبنی بر سرقت کارت بانکی و برداشت غیر مجاز، متهم انگیزه خود را منفعت مالی بیان داشت و در ادامه پرونده به همراه متهم جهت سیر مراحل رسیدگی به دادسرای شهرستان قدس ارسال شد.

**اجرای طرح والعادیات 3 و پاتک پلیس به 238 خرده فروش مواد مخدر
سرهنگ محمد بخشنده رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با اشاره به اجرای مرحله سوم از طرح والعادیات، در شهر تهران، گفت: در این طرح 238 خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند.
وی افزود: با اقدامات تجسسی و اطلاعاتی ماموران پایگاه های یازده گانه پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، که از مدت ها پیش آغاز شده بود، نقاط آلوده به مواد مخدر شهر تهران شناسایی و طرح دستگیری خرده فروشان مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر با نام طرح والعادیات3 آغاز شد.
این مقام انتظامی گفت: در این طرح که بنا بر درخواست شهروندان و در راستای اجرای دستورات سلسله مراتب فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به اجرا درآمد، طی 48 ساعت گذشته ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با همکاری ماموران پلیس پیشگیری پایتخت، موفق به دستگیری خرده فروشان مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر شدند.
وی افزود: در اجرای این طرح، مهمترین اقدام پلیس، انهدام باند های قاچاق مواد مخدر، برخورد و مبارزه با مواد فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر صنعتی و سنتی در پاتوق ها و جمع آوری معتادان متجاهر از محلات و حاشیه های بزرگراه های تهران بود که با اقدام اطلاعاتی و انتظامی، 238 خرده فروش مواد مخدر دستگیر و پس از تشکیل پرونده در اختیار مقام قضائی قرار گرفتند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، با بیان اینکه تمام سعی پلیس در رسیدن به یک امنیت پایدار در شهر تهران است، به همکاری خوب شهروندان در رسیدن به نتایج این طرح اشاره و تصریح کرد: در بحث موادمخدر به خصوص فروشندگان مواد افیونی با اجرای طرح مذکور بیش از 165 کیلوگرم انواع مواد مخدر، 10قبصه سلاح سرد، مبلغ 366میلیون ریال وجه نقد حاصل از فروش مواد مخدر کشف و 9دستگاه خودرو و موتورسبکلت مربوط به توزیع کنندگان مواد افیونی توقیف شد.
سرهنگ بخشنده، با اشاره به اینکه طرح برخورد با فروشندگان مواد مخدر ادامه دارد و پلیس عزمش را جزم کرده که نقاط آلوده سطح شهر تهران را به طور کامل پاکسازی کند، از شهروندان خواست در صورت مشاهده فعالیت مجرمان و خرده فروشان مواد مخدر در محله های مختلف شهرتهران، مراتب را از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع رسانی کنند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ افزود: با اجرای طرح والعادیات3، 480 معتاد متجاهر و بی خانمان، از شهر تهران جمع آوری و به مراکز بازپروری 'شفق' و 'فشاپویه' منتقل شدند.

**کشف یک میلیارد و 600 میلیونی مواد نیروزا قاچاق
سرهنگ محمود حافظی فرمانده انتظامی شهرستان بندرلنگه استان هرمزگان از کشف انواع مواد نیروزا خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و 600 میلیون ریال خبر داد.
وی گفت: درپی دریافت خبری مبنی بر اینکه تعدادی از قاچاقچیان از مسیر کوهستان های اطراف شهرستان بندرلنگه اقدام به حمل کالای قاچاق می کنند ، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران قرار گرفت.
حافظی افزود: مأموران با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی مسیر تردد قاچاقچیان را در کوهستان های اطراف شناسایی و پس از مسدود کردن مسیر حرکت احتمالی قاچاقچیان ، 6 راس دام حامل مقادیری بار قاچاق را متوقف کردند.
این مسئول انتظامی گفت: در بازرسی از بار احشام ، 106 هزار و 120 عدد قرص نیروزا ، 563 کیلو و 370 گرم پودر نیروزا و 107 لیتر نوشیدنی نیروزا قاچاق کشف شد.
سرهنگ حافظی ارزش محموله مکشوفه را بنا به نظر کارشناسان یک میلیارد و 600 میلیون ریال برآورد و اظهار کرد: تلاش برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان ادامه دارد.
فرمانده انتظامی شهرستان بندرلنگه با اشاره به اینکه قاچاق کالا پدیده ای است که از جهات گوناگون، حیات سالم اقتصادی و فرهنگی یک جامعه را تهدید می کند، تأکید کرد: پلیس با تمام توان و جدیت همواره آماده است با قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت اقتصادی مقابله کند.

**کشف60 رأس دام قاچاق در میناب
فرمانده انتظامی شهرستان میناب از توقیف یک دستگاه وانت حامل 60 رأس دام قاچاق خبر داد.
سرهنگ محمد رستمی گفت: مأموران انتظامی شهرستان میناب حین گشت زنی در محور 'میناب – هشتبندی' ، به یک دستگاه وانت مشکوک شده و با تمهیدات لازم آن را متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی انجام شده 60 رأس گوسفند فاقد هرگونه مجوز دامپزشکی و قاچاق کشف شد؛ ارزش این محموله 600 میلیون ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان میناب با اشاره به دستگیری 2 قاچاقچی در این راستا خاطر نشان کرد: در این خصوص پرونده قضائی تشکیل و خودرو توقیف شده به همراه احشام مکشوفه تحویل اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان شد.

**سارق حرفه ای در گنبدکاووس به دام افتاد
فرمانده انتظامی شهرستان گنبدکاووس از دستگیری یک سارق سابقه دار و اعتراف وی به 23 فقره سرقت کابل برق خبر داد.
سرهنگ محمود علی فر گفت: ماموران پلیس آگاهی در اجرای طرح مبارزه با سرقت و انجام بازدید های دوره ای از انبار های ضایعاتی شهرستان گنبدکاووس موفق به دستگیری یک سارق حرفه ای و سابقه دار شدند.
وی گفت : در بازرسی از مخفیگاه متهم تعداد زیادی اموال سرقتی کشف شد.
فرمانده انتظامی گنبد کاووس تصریح کرد : در تحقیقات تخصصی متهم به 23فقره سرقت سیم های کابل برق و مخابرات از زمین های کشاورزی و خیابان های تاریک وخلوت اعتراف کرد.
علی فر اظهار داشت: در این عملیات دو مالخر نیز دستگیر ومتهمان با تشکیل پرونده برای اتجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

**کامیون حامل کالای قاچاق در اتوبان آزادگان به مقصد نرسید
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از کشف یک محموله ملحفه و روتختی قاچاق به ارزش 4 میلیارد ریال و دستگیری یک قاچاقچی خبر داد.
سرهنگ رضا بستو گفت : در پی طلاع از ورود کالای قاچاق از محورهای مواصلاتی به شهر تهران تحت پوشش بارنامه های مختلف، کنترل خودروهای سنگین و نظارت بر نوع محموله های آنان در دستور کلانتری های مربوطه قرار گرفت.
وی افزود: ماموران انتظامی کلانتری 171 شهید مصطفی خمینی هنگام کنترل خودروهای عبوری در اتوبان آزادگان به یک دستگاه کامیون بنز مشکوک شده و آن را متوقف کردند.
این مقام انتظامی گفت: محموله کامیون که بارنامه آن ظروف سرامیکی بود مورد بازرسی قرار گرفت و در بازرسی از تعداد زیادی ملحفه، روتختی و حوله فاقد مجوز گمرکی کشف شد.
سرهنگ بستو با اشاره به دستگیری راننده کامیون که اظهار می کرد محموله را از گمرگ آبادان بارگیری کرده و قصد دارد به فردی در تهران تحویل دهد، در این زمینه اظهار داشت: ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان 4 میلیارد ریال اعلام شده است.

**کشف 240 رأس دام قاچاق در شهرستان بهار
فرمانده انتظامی استان همدان از کشف 240 رأس دام قاچاق وفاقد مجوز در شهرستان بهار خبر داد.
سردارکامرانی صالح گفت: در راستای اجرای طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی، ماموران یگان امداد شهرستان بهار، حین کنترل خودروهای عبوری 3 دستگاه کامیون حامل احشام را متوقف کردند.
وی افزود: این محموله احشام که تعداد آن 240 راس انواع دام بود، فاقد هرگونه مجوز های رسمی بوده و از استان های مرزی و غرب کشور بارگیری و به قصد فروش در بازارهای داخلی کشور حمل شده بودند.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: بنا به نظر کارشناسان، ارزش ریالی دام های توقیفی، 2 میلیارد و 100 میلیون ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی استان همدان در خاتمه گفت: با هماهنگی مقام قضائی دام های توقیفی، تحویل دامپزشکی و قاچاقچیان به همراه پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

**کشف البسه قاچاق میلیاردی در دورود
فرمانده انتظامی استان لرستان از توقیف یک دستگاه خودرو کامیون و کشف 3 هزار و 816 ثوب البسه قاچاق در شهرستان دورود خبر داد .
سردار مهدیان نسب گفت: ماموران انتظامی شهرستان دورود با اجرای طرح های مبارزه با قاچاق کالا و ارز در محور 'دورود - بروجرد' یک دستگاه کامیون بنز را توقیف کردند .
وی افرود: ماموران در بازرسی از کامیون مذکور، 3 هزار و 816 ثوب البسه قاچاق فاقد مجوز گمرکی کشف و یک نفر را دستگیر کردند .
فرمانده انتظامی استان افزود: محموله مکشوفه از استان های جنوبی به مقصد پایتخت بارگیری شده بود که کارشناسان ارزش محموله قاچاق کشف شده را دو میلیارد ریال اعلام کردند، فرد خاطی با تشکیل پرونده به مراجع ذیصلاح معرفی شد.

** شناسایی محل دپوی کالاهای قاچاق در غرب استان تهران
فرمانده انتظامی غرب استان تهران از شناسایی محل دپوی لوازم خانگی و کفش قاچاق به ارزش 2 میلیارد ریال در شهرستان شهریار خبر داد.
سردار خانچرلی گفت : مأموران پلیس امنیت عمومی در پی دریافت خبری مبنی بر دپوی کالای قاچاق در شهرستان شهریار موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: ماموران پس از چند روز اقدامات اطلاعاتی گسترده موفق به کشف محل دپوی کالاهای قاچاق شدند.
وی افزود: مأموران پس از هماهنگی قضائی وارد محل شده و در بازرسی از آنجا ،92 دستگاه چرخ خیاطی استوک ، 145 دستگاه بخاری برقی و گازی استوک و561 جفت انواع کتانی قاچاق کشف و یک متهم را نیز در این راستا دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران با اشاره به اینکه ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده توسط کارشناسان 2 میلیارد ریال برآورد شده، گفت: متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده، برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

**کشف 20 میلیارد ریال لامپ قاچاق
سردارکیومرث عزیزی فرمانده انتظامی استان مرکزی از پلمب شرکتی در شهرستان زرندیه که لامپ های کم مصرف قاچاق را با مارک یک شرکت داخلی مونتاژ و عرضه می کرد خبر داد و گفت:‌ در بازرسی از این شرکت، 20 میلیارد ریال لامپ قاچاق کشف شد.
وی گفت: ماموران پلیس آگاهی در تحقیقاتی از تردد یک دستگاه خودرو کانتینردار حامل کالای قاچاق در محورهای مواصلاتی استان مطلع شدند و عملیات نامحسوس پلیس برای شناسایی و توقف این خودرو آغاز شد.
وی اضافه کرد: در تحقیقات پلیس مشخص شد که محموله این خودرو در شرکتی در شهرستان زرندیه تخلیه و در انبارهای این شرکت دپو می شود.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با هماهنگی انجام شده از سوی پلیس با مراجع قضائی، انبارهای این شرکت مورد بازرسی قرار گرفت و مقدار 20 میلیارد ریال لامپ قاچاق که از کشور چین وارد شده بود، کشف شد.
سردار عزیزی گفت: در بررسی های انجام شده مشخص شد که این شرکت با واردات لامپ های قاچاق، آنها را در بسته بندی یک شرکت داخلی مونتاژ و در بازار داخلی عرضه می کند که با هماهنگی مراجع قضائی، شرکت پلمب و رسیدگی به تخلفات آن در دستور کار قرار گرفت.

**انهدام باند سارقان منزل و کشف 50 فقره انواع سرقت در اهواز
فرمانده انتظامی استان خوزستان از دستگیری سارقان حرفه ای و کشف 50 فقره انواع سرقت در شهرستان اهواز خبر داد.
سردار حیدر عباس زاده گفت: در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و مبارزه قاطع با سارقان حرفه ای، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: ماموران پلیس با اقدامات پلیسی و گشت زنی نامحسوس و هدفمند، موفق به شناسایی و دستگیری 4 نفر از اعضای باند سارقان حرفه ای که به وسیله 2 دستگاه خودرو در نقاط مختلف شهر اهواز از جمله خیابان باهنر ، پادادشهر و فاز دو اقدام به سرقت می کردند، شدند.
سردار عباس زاده افزود: متهمان دستگیر شده در تحقیقات تخصصی پلیس به 50 فقره انواع سرقت شامل سرقت منزل، کیف قاپی و محتویات و قطعات خودرو اعتراف کردند که در بازرسی از مخفیگاه متهمان بیش از 80 نوع انواع لوازم خانگی سرقت شده کشف شد.
فرماندهی انتظامی استان خوزستان با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده راهی مرجع قضائی شدند، خاطر نشان کرد: هموطنان عزیز هشدارهای پلیسی را جدی بگیرید و در صورت مشاهده هر گونه اقدامات مجرمانه مراتب را به پلیس 110 اعلام کنید.
Histats.com START (standard) Histats.com END