آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۴۰۱۹
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت: با وجود ظرفیت های متنوع و بی نظیر خوزستان ، نرخ بیکاری در استان همچنان از متوسط بیکاری کشور بیشتر است.
به گزارش فیدوس: معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت: با وجود ظرفیت های متنوع و بی نظیر خوزستان ، نرخ بیکاری در استان همچنان از متوسط بیکاری کشور بیشتر است.
 علی حسین حسین زاده روز سه شنبه در آئین پایانی مسابقات آزاد مهارت آزمایشگر قطعات صنعتی به روش مایعات نافذ PT در تالار اجتماعات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان افزود:تنوع ظرفیت ها در خوزستان در مقایسه با سایر استان های کشور قابل مقایسه نیست ولی به دلیل برخی نارسایی ها و کم توجهی ها از جمله فقدان مهارت های شغلی و فنی هنوز نرخ بیکاری در استان بالا و غیرقابل قبول است.
وی بدون اشاره به میزان نرخ بیکاری در خوزستان اظهار کرد: نرخ بیکاری در برخی شهرهای محروم و مرزی استان 2برابر متوسط نرخ بیکاری در کشور است.
حسین زاده رونق تولید و اشتغال را در سایه همدلی مردم و مسئولان و بهره گیری از همه ظرفیت ها امکان پذیر دانست و افزود: توسعه مهارت های شغلی و کارآفرینی می تواند بسترساز غلبه بر چالش بیکاری باشد که بیش از یک دهه است کشور با آن مواجه است.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان در ادامه با بیان اینکه دولت ها به تنهایی نمی توانند بر چالش بیکاری فائق آیند افزود: همگانی کردن آموزش های مهارتی و شغلی برای جوانان جویای کار و سرمایه گذاری بخش خصوصی و غیردولتی در صنایع پائین دستی استان در کاهش سطح بیکاری موثر است.
حسین زاده اشتغال ، مهارت آموزی و کارآفرینی سه مولفه مورد تاکید در برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی عنوان کرد و افزود:در این راستا مسئولیت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در آموزش و تربیت نیروی انسانی به عنوان موتور محرکه اشتغال سنگین است.
وی گفت: نسل سوم دانشگاههای کشور روی مهارت های مورد نیاز و کارآفرینی متمرکز است از این رو حرکت دانشگاه های استان در این مسیر باید شتاب گیرد و روی مهارت آموزی به جای مدرک گرایی تمرکز کنند.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان توسعه مهارت های شغلی و فنی در شهرهای جنوبی خوزستان به خصوص خرمشهر و آبادان با توجه به ورود گردشگران خارجی بدون ویزا به این منطقه مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به بازار عراق می توان نیروی ماهر آموزش دیده به این کشور اعزام و حتی نیروی جویای کار عراق را در کلاس های مهارتی و فنی آموزش داد.
وی توسعه صادرات خدمات فنی به عراق رادر گرو تربیت نیروی مهارتی و فنی دانست و گفت:چرخ رونق اقتصادی خوزستان با همگانی کردن آموزش های فنی و مهارتی امکان پذیر است ولی جوانان جویای کار باید به حضور در دوره های مهارتی و کار آفرینی ترغیب شوند.
به گزارش ایرنا آئین پایانی نخستین مسابقات آزاد مهارت آزمایشگر قطعات صنعتی به روش مایعات نافذ PT به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان با همیاری و همکاری صنایع، صنوف و دستگاه های اجرایی آموزشی استان خوزستان و کشور با حضور معاون پژوهشی ، برنامه ریزی و مهارت سنجی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار شد.
Histats.com START (standard) Histats.com END