آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۹۱۳
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
رئیس کمیته امداد خرمشهر خبر داد:
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خرمشهر از صدور ۱۲۸ مجوز وام مشاغل خانگی برای مددجویان این نهاد خبر داد که از این تعداد ۱۰ درصد محقق شده است. در سال جاری، ۱۲۸ مجوز به ارزش ریالی ۶ میلیارد ریال برای رونق مشاغل خانگی شهرستان خرمشهر مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) خرمشهر اختصاص داده شده است.
به گزارش فیدوس: رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خرمشهر از صدور ۱۲۸ مجوز وام مشاغل خانگی برای مددجویان این نهاد خبر داد که از این تعداد ۱۰ درصد محقق شده است.
علی ناصر زاده اظهار کرد: در سال جاری، ۱۲۸ مجوز به ارزش ریالی ۶ میلیارد ریال برای رونق مشاغل خانگی شهرستان خرمشهر مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) خرمشهر اختصاص داده شده است.

وی افزود: تاکنون ۱۱ مورد و معادل۱۰ درصد این مبلغ به ارزش ریالی۶۴۰ میلیون ریال در رشته های  بسته بندی سبزی، خیاطی، خدمات کامپیوتری و تهیه ترشیجات و دیگر حرفه ها پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خرمشهر به مقایسه این آمار با سال گذشته پرداخت و گفت: در سال ۹۵، ۹۰ مجوز وام مشاغل خانگی به ارزش ریالی ۳ میلیون و ۹۲۰ هزار ریال صادر شد که۴۱ مورد به مبلع ۲ میلیون و ۳۰ هزار ریال پرداخت شد.

وی بر اهمیت تعامل بانک ها در رونق کسب و کارهای خانگی تاکید کرد و اعمال قوانین سخت گیرانه بانکی برای دریافت تسهیلات را مهمترین عامل در پایین بودن درصد پرداخت این وام ها دانست.

ناصرزاده توضیح داد: در بحث مشاغل خانگی بانک ها، ضامن های متعددی را طلب می کنند و زنان سرپرست خانوار نیز قادر به تامین این شرط نیستند و این طور برداشت می شود که هدف از سخت گیری و سنگ اندازی فراوان بانک ها پرداخت نکردن وام مشاغل خانگی است.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END