آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۶
سخنگوی وزارت امور خارجه چین با بیان اینکه حادثه برخورد دو کشتی در آب‌های این کشور برای پکن بسیار حائز اهمیت است، گفت: چین تا کنون چندین قایق و کشتی برای نجات خدمه این کشتی‌ها به منطقه اعزام کرده است.

به گزارش فیدوس: سخنگوی وزارت امور خارجه چین با بیان اینکه حادثه برخورد دو کشتی در آب‌های این کشور برای پکن بسیار حائز اهمیت است، گفت: چین تا کنون چندین قایق و کشتی برای نجات خدمه این کشتی‌ها به منطقه اعزام کرده است.

گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز یکشنبه (امروز) درباره حادثه برخورد یک کشتی حامل میعانات گازی که متعلق به ایران و کشتی باری متعلق به هنگ‌کنگ در سواحل شرقی چین، گفت: پکن تا کنون چند کشتی و قایق را برای جستجو و نجات خدمه این کشتی‌ها و پاک‌سازی به منطقه اعزام کرده است.

وی در ادامه تاکید کرد: چین اهمیت بسیار زیادی برای این حادثه قایل است و تعدادی از اعضای خدمه تا کنون نجات پیدا کرده اما هنوز باقی آنها ناپدید هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین همچنین گفت که پکن چند قایق تخصصی در زمینه پاک‌سازی را به این منطقه فرستاده تا مانع از وقوع یک حادثه دیگر شود.

بر اساس این گزارش شب گذشته حدود ساعت 20 به وقت محلی در فاصله 160 مایلی در شرق مدخل رودخانه یانگ‌تسه دو کشتی با یکدیگر برخورد کردند که یکی از آنها یک نفتکش با پرچم پاناما و حامل محموله سوختی متعلق به ایران بوده است. کشتی دیگر یک کشتی باری با پرچم هنگ‌کنگ بوده است که گفته می‌شود آسیب زیادی ندیده و تمامی خدمه آن نجات یافته‌اند.

در پی این حادثه 32 نفر از خدمه این نفتکش ناپدید شدند که 30 تن از آنها ایرانی و دو نفر بنگلادشی بودند.

گنگ شوانگ در ادامه گفت که دلیل این حادثه هنوز مشخص نیست.
Histats.com START (standard) Histats.com END