آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۸۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
اخبار تغییرات مفصل در دبیرخانه و مناطق آزاد و ویژه
به گزارش خبرنگار فیدوس باید در انتظار تغییرات جدی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور باشیم.

به گزارش خبرنگار فیدوس باید در انتظار تغییرات جدی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور باشیم. آنطور که طی چند روز گذشته منابع مطلع در دولت و وزارت اقتصاد و همچنین بعضی چهره‌های نزدیک به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد طرح کرده‌اند، ظاهرا طی هفته‌های آتی تحولاتی کلان و مفصل در مدیریت مناطق آزاد هفت‌گانه و مناطق ویژه رخ خواهد داد.

با توجه به اینکه طی چندماهی که از حضور دکتر مرتضی بانک در دبیرخانه می‌گذرد ایشان بیشتر درگیر ارزیابی امور مختلف بوده‌اند و رفت و آمدهای دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد نیز هیچ کدام تا این لحظه شامل حال حضور ژنرال‌ها و چهره‌های شاخصی که معمولاً در مجموعه دکتر بانک و نزدیک به دولت وجود دارند نشده است و همچنان چه در سمت‌های مشاوره‌ای و چه مدیریتی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد شاهد تحولی اثرگذار نبوده‌ایم، می‌توان اینطور ارزیابی کرد که دکتر بانک با رایزنی و رسیدن به جمع‌بندی نهایی در خصوص تحولات برنامه خود برای تغییر را عملی خواهند کرد

به نظر می‌آید همه صحبت‌ها در خصوص تحول در دبیرخانه در مجموعه دولت و وزارت اقتصاد نیز با توجه به نهایی شدن این رایزنی‌ها در موضوع جابه‌جایی مدیران بوده است.

در این میان وزیر اقتصاد، دکتر واعظی و دکتر جهانگیری در نهایی شدن تغییرها بی‌تاثیر نبوده‌اند. باید یادآور شویم انتظار می‌رود در این روند نگاه دبیر شورای عالی مناطق آزاد به جوانان در معرفی برای انتصاب در مناسب عالی مدیریتی این مجموعه، نگاهی جدی و متفاوت از دیگر مجموعه‌های دولت و همچنین گسترده‌تر از نگاه دبیر سابق شورای عالی مناطق آزاد باشد که عملاً جوانگراترین مدیر دولت دکتر روحانی بود.

در سلسله مطالبی فیدوس به ارزیابی تک تک مدیرانی که احتمال تغییرشان وجود دارد پرداخته و وضعیت فعلی و آتی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد را در راستای رسیدن به اهدافش بررسی خواهد کرد.
Histats.com START (standard) Histats.com END