آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۸۳۴
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
عاملان نزاع دسته جمعی در پارک بنفشه که با مرگ پسر جوان پایان یافت، دستگیر شدند.
به گزارش فیدوس: ساعت ۲۴ چهارشنبه گذشته وقوع یک فقره نزاع و درگیری دسته جمعی در پارک بنفشه به کلانتری ۱۲۷ نارمک اعلام شد. با حضور مأموران در پارک بنفشه و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد درگیری بین دو گروه از جوانان حاضر در پارک آغاز، طی آن یکی از آن‌ها به نام هوشنگ ۲۲ ساله از ناحیه سفیدران پا مورد اصابت جسم تیز قرار گرفته است.

با وجود انتقال مصدوم صحنه درگیری به بیمارستان و انجام اقدامات درمانی، به کلانتری ۱۲۷ نارمک اعلام شد که این جوان فوت کرده است.بلافاصله موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل اعلام و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده  در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با حضور در محل درگیری منجر به جنایت، به تحقیق از شاهدان صحنه جنایت پرداختند؛ در تحقیقات از شاهدان صحنه درگیری مشخص شد که قاتل به همراه یکی از دوستانش در حال تردد در پارک بوده که مقتول وی را به حالت تمسخر آمیزی صدا کرده و همین موضوع باعث آغاز درگیری لفظی آن دو با یکدیگر شده است.

بنا بر اظهارات شاهدان صحنه درگیری، مقتول که احتمالا به واسطه مصرف مشروبات الکلی در شرایط روحی و رفتاری مناسبی قرار نداشته ابتدا با سلاح سرد به سمت قاتل حمله ور و با او درگیر می‌شود که در حین درگیری قاتل موفق به گرفتن سلاح سرد از وی شده؛ نهایتا ضربه‌ای را به پای مقتول زده و بلافاصله از محل متواری شده است.

با تحقیقات  از صحنه جنایت، کارآگاهان موفق به شناسایی جوانی به نام بهزاد ۲۲ ساله شدند که بنا بر اظهارات شاهدان، به همراه مقتول در صحنه جنایت حضور داشت. محل سکونت بهزاد در همان نزدیکی محل جنایت شناسایی و  کارآگاهان روز پنجشنبه  به محل سکونت وی در منطقه نارمک مراجعه و اقدام به دستگیری او می‌کنند.

بهزاد در همان تحقیقات اولیه صراحتا به مشارکت در نزاع و درگیری اعتراف، اما عنوان می‌کند که جنایت توسط یکی از دوستانش به نام بابک ۲۳ ساله صورت گرفته که ساعتی پس از دستگیری بهزاد، بابک نیز در زمان مراجعت به محل سکونتش دستگیر و در بازرسی از محل سکونتش، لباس‌های آغشته به خون مربوط به روز درگیری کشف می‌شود.

قتل در پاک به خاطر صدا زدن دوست با لقب

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به مشارکت در نزاع و درگیری منجر به جنایت و همچنین اعتراف صریح متهم اصلی پرونده به ارتکاب جنایت، قرار قانونی برای هر دو متهم از سوی پرونده صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.
Histats.com START (standard) Histats.com END