آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۷۸۲
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
نویسنده مطرح برزیلی به اظهارات مداخله‌جویانه پسر شاه مخلوع ایران که خواستار مداخله ایالات متحده آمریکا برای حمایت از اغتشاشگران در ایران شده است، واکنش نشان داد.
به گزارش فیدوس: نویسنده مطرح برزیلی به اظهارات مداخله‌جویانه پسر شاه مخلوع ایران که خواستار مداخله ایالات متحده آمریکا برای حمایت از اغتشاشگران در ایران شده است، واکنش نشان داد.
«روسیاالیوم» گزارش داد، «پائولو کوئیلو» نویسنده مطرح برزیلی، روز گذشته به اظهارات «رضا پهلوی» پسر محمدرضا شاه درباره اغتشاشات اخیر در برخی شهرهای ایران واکنش نشان داد.

کوئیلو در صفحه کاربری خود در «توییتر» خطاب به رضا پهلوی نوشت: «خفه شو. ساواک(دستگاه اطلاعاتی نظام سابق شاهنشاهی پهلوی در ایران) ساقط شد، اگر می‌خواهی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا( سیا) کودتایی نظامی در ایران صورت دهد همان‌گونه که در سال ۱۹۵۳ به آن دست زد (کودتای نظامی علیه دولت نخست‌وزیر محمد مصدق)، (بدان که) ملت ایران از کشورشان دفاع خواهند کرد.»

طبق این گزارش، رضا پهلوی، هفته گذشته در گفت‌وگو با «رویترز»، با اشاره به اغتشاشات اخیر در برخی شهرهای ایران، خواستار آن شده که دولت ایالات متحده شرکت‌های آمریکایی را به ارائه خدمات اینترنتی به مردم ایران تشویق کند.‎

وی در عین حال از حمایت دولت ایالات متحده و رئیس‌جمهوری آمریکا از اعتراضات در ایران استقبال کرده و می‌گوید مردم ایران «قصد دارند سرنوشت خود را بر اساس آن‌چه خود خواستار آن هستند، بنا کنند.»
منبع: تسنیم
Histats.com START (standard) Histats.com END