آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰
پورمختار: احتمال مذاکره اصلاح طلبان و اصولگرایان بسیار کم است
عضو فراکسیون ولایی مجلس معتقد است احتمال اینکه اصلاح طلب ها و اصولگراها با هم دور یک میز بنشینند و توافق کنند بسیار کم است چراکه این دوجریان در حال حاضر مستقل فعالیت سیاسی شان را دارند و اینکه بخواهند متمرکز شوند کار سختی است.
به گزارش فیدوس: محمدعلی پورمختار، نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی در مورد ضرورت همنشینی و مذاکره بین جریانات سیاسی خصوصا در شرایط فعلی که برخی اعتراضات بروز کرده است، به خبرنگار نامه نیوز گفت: اگر واقعا آقایان آماده مذاکره هستند پس چرا پیش شرط مطرح می کنند، دلیلی برای این اگر و مگرها وجود ندارد، بالاخره همه جزو سران و بزرگان هستند و باید یکی پیشقدم شود و سایرین را دعوت کند.

وی اظهار داشت: اینکه برخی می گویند باید حتما فلان فرد از فلان حزب باشد و من باید فکر کنم، سخنانی است که باعث می شود هیچگاه این دو طیف پشت یک میز برای مذاکره ننشینند، در واقع این شرط گذاری ها بیشتر برای عدم انجام است تا اینکه بخواهند کاری را صورت دهند.

پورمختار بیان کرد: احتمال اینکه اصلاح طلب ها و اصولگراها با هم دور یک میز بنشینند و توافق کنند بسیار کم است چراکه این دوجریان در حال حاضر مستقل فعالیت سیاسی شان را دارند و اینکه بخواهند متمرکز شوند کار سختی است چون در یکسری مسائل اختلاف دارند و ممکن است باهم کنار نیایند و بر همین مبنا در انتخاب مصادیق هم توافق نمی کنند گرچه در جاهایی این توافق انجام شده است.

وی در مورد اینکه منظورتان توافق برخی از اصولگرایان معتدل با اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم است گفت: نمی توان نام آن را ائتلاف نامید، فقط دونفر از اصولگرایان در لیست اصلاح طلبان بودند و ائتلاف اصولگرایان و اصلاح طلبان تلقی نمی شود.

پورمختار  تصریح کرد:البته مسئله این است که تلقی از اصلاح طلبی و اصولگرایی متفاوت است و مسئله ای کشدار است ،در هر دوجریان هر کدام از افراد و اشخاص خودشان را صاحب جریان میدانند و همین باعث می شود که هر از چندگاهی میبینیم که تعدادی از اصلاح طلبان می آیند و از کسی حمایت میکنند که چهره اصولگرایی دارد، در همین انتخابات ها اخیر شاهد این موضوع بودیم.

وی در مورد اینکه ایا در انتخابات مجلس یازدهم شاهد ائتلاف اصولگرایان با اصلاح طلبان خواهیم بود گفت: آن چیزی که در مجلس دهم اتفاق افتاد در حال حاضر از هم گسیخته شده است چراکه اصلاح طلبان توقع داشتند که اقای جلالی و نعمتی در فراکسیون امید باشند ولی آنها نیامدند و فراکسیون دیگری تشکیل دادند. این اختلاف نیز به شدت وجود دارد و آنها حتی در مقاطعی به کاندیدای لیست امید رای ندادند برهمین اساس اصلاح طلبان تا از ژن اصلاح طلبی افراد مطمئن نشوند آنها را وارد لیست شان نمی کنند  واین تجربه را قطعا برای انتخابات مجلس یازدهم به کار می برند.
منبع: نامه نیوز
Histats.com START (standard) Histats.com END