آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵
معاون رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد: با همکاری کنگره به دنبال قانون جدیدی هستیم که جایگزین توافق هسته‌ای با ایران باشد.

به گزارش فیدوس: مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با رسانه وابسته به وزارت خارجه این کشور با تکرار اتهام زنی های پیشین واشنگتن علیه تهران از بررسی های ترامپ رئیس جمهوری این کشور درباره توافق هسته ایِ ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) موسوم به «برجام» تا اواسط ماه جاری میلادی خبر داد.

معاون رئیس جمهوری آمریکا در این مصاحبه گفت: ما بر این باوریم که تحریم ها علیه ایران اثربخش بوده اند و لذا رئیس جمهوری و دولت آمریکا خود را کاملاً متعهد به ادامه آن ها می دانند.

پنس ادامه داد: ما اکنون با همکاری کنگره در حال کار بر تحریم های جدید هسته‌ ای و موشکی علیه ایران هستیم. همچنین به دنبال قانونی هستیم که جایگزین توافق هسته‌ای باشد.

وی در ادامه ادعا کرد: واقعیت این است که توافق هسته‌ای ایران (برجام)، از پایه و اساس ناقص بوده است که ایرانی ها می توانند پس از محدودیت ۱۰ ساله، برنامه تسلیحات هسته‌ای خود را توسعه دهند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا افزود: دونالد ترامپ اواسط ماه جاری در حال بررسی تصمیمی است که باید درباره تعلیق تحریم های ایران بگیرد.

وی در ادامه بار دیگر از اغتاشات اخیر در ایران حمایت و با دخالت در امور داخلی تهران از عزم واشنگتن و دولت این کشور برای حمایت از آن خبر داد.
Histats.com START (standard) Histats.com END