آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲
رئیس جمهوری آمریکا علیرغم ازسرگیری خط ارتباطی میان دو کُره بار دیگر مواضع خصمانه خود علیه کره‌شمالی را تکرار کرد.

به گزارش فیدوس: رئیس جمهوری آمریکا علیرغم ازسرگیری خط ارتباطی میان دو کُره بار دیگر مواضع خصمانه خود علیه کره‌شمالی را تکرار کرد.
 دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز پنج شنبه در پیامی توئیتری به تکرار موضع گیری های خصمانه پیشین خود علیه کره شمالی پرداخت.

رئیس جمهوری آمریکا در این باره نوشت: با همه ارزیابی های  شکست خورده کارشناسان، آیا کسی هست که واقعاً فکر کند مذاکره و گفتگو میان کره شمالی و کره جنوبی بدون مواضع جدّی، قدرتمندانه و تمایل به توانمندی کلّی ما علیه پیونگ یانگ محقق می شد؟

وی در ادامه افزود: البته مذاکرات چیز خوبی است.

تکرار مواضع خصمانه ترامپ علیه پیونگ یانگ در حالی به انجام رسیده است که وزارت وحدت کره جنوبی روز گذشته اعلام کرد که کره شمالی خط تماس میان دو کشور را پس از ۲ سال مجدداً برقرار کرده است.

بنا به اعلام وزارت وحدت کره جنوبی دیروز چهارشنبه تماسی در ساعت سه و نیم بعد از ظهر به وقت محلی به مدت ۲۰ دقیقه میان دو کره برقرار شده تا خط مخابراتی از لحاظ فنی بررسی و آزمایش شود.

لازم به ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۲۷ دسامبر سال جاری میلادی از اعلام سند جدید راهبرد امنیت ملی این کشور خبر داد و اعلام کرد که واشنگتن باید با مشکل فعالیت های نظامی کره شمالی برخورد کند.

این در حالی است که یک روز پیش از این رویداد یعنی در ۲۶ دسامبر نیز دیلی تلگراف اعلام کرده بود: آمریکا در حال برنامه ریزی برای حل نظامی بحران کره شمالی بوده و به دنبال راه هایی برای پایان دادن به برنامه های هسته ای و موشکی پیونگ یانگ است.

در همین رابطه، شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز چندی پیش قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تشدید تحریمها علیه کره شمالی را از تصویب گذراند.

دولت آمریکا پیش نویس این قطعنامه را به بهانه آخرین آزمایش موشک بالستیک قاره پیما توسط پیونگ یانگ تهیه و به شورای امنیت ارائه کرده بود.

گفتنی است، کره شمالی پیشتر در توضیح آزمایش اخیر موشک قدرتمند بالستیک خود گفته بود این کار به دلیل تهدید از جانب آمریکا انجام شده است.

FacebookTwitterGoogle+اشتراک

https://www.mehrnews.com/news/4191180/

Histats.com START (standard) Histats.com END