آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۶۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۸
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اعتراض‌های اخیر گفت: هرچند اصل حادثه اتفاق خوبی نبود و موجب خسارت به اموال عمومی و حتی آسیب به کسب و کار مردم شد اما ناجا تجربه ورود به عرصه‌ای پیدا کرد که ببینیم ماموران ما در چنین صحنه‌هایی به بیگانگان بهانه‌ای ندادند تا بتوانند برای ضربه زدن به نظام و اهدافشان از آن استفاده کنند.
به گزارش فیدوس: فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اعتراض‌های اخیر گفت: هرچند اصل حادثه اتفاق خوبی نبود و موجب خسارت به اموال عمومی و حتی آسیب به کسب و کار مردم شد اما ناجا تجربه ورود به عرصه‌ای پیدا کرد که ببینیم ماموران ما در چنین صحنه‌هایی به بیگانگان بهانه‌ای ندادند تا بتوانند برای ضربه زدن به نظام و اهدافشان از آن استفاده کنند.
سردار ‌حسین اشتری‌ در یازدهمین همایش سراسری و دومین همایش مجازی معاونان تربیت و آموزش ناجا که به صورت ویدئو کنفرانس در سالن فجر ستاد ناجا برگزار شد، به حوادث چند روز گذشته و اقدامات انجام شده از سوی ناجا اشاره و از هوشیاری مردم تشکر کرد.

وی افزود: صمیمانه از همه فرماندهان، معاونان و کارکنانی که در چند روز گذشته در میدان بودند و با اقتدار، هوشیاری و خویشتن داری این عرصه را مدیریت و اقدامات لازم را انجام دادند تشکر می‌کنم.

فرمانده ناجا یادآور شد: بیشتر مسئولان کشور از عملکرد ناجا طی این چند روز تقدیر کردند که برای ما انجام وظیفه بود.

سردار اشتری تأکید کرد: در چند روز گذشته تجمعات انفرادی با محوریت اقتصادی و معیشتی شکل گرفت اما بلافاصله گروه‌های ضدانقلاب با سوء استفاده از این فضا در موج اعتراضات سوار شدند البته مردم عزیز سریعا صف خودشان را از گروه‌های سوء استفاده گر جدا کردند، چند شبی درگیری بود اما بیشتر افرادی که در تجمعات روزهای بعدی حضور داشتند کسانی بودند که قصد داشتند تحرکات غیرقانونی را در راستای اهداف کشورهای بیگانه و معاند انجام دهند.

وی با بیان اینکه در این رابطه، مردم و دستگاه‌های انتظامی و امنیتی خوب ورود کردند و توانستند گروه‌های ضدانقلاب را مهار کنند، تأکید کرد: الحمدالله وضعیت در آرامش کامل است و به نظر می‌رسد در چند روز آینده تحرکات به حداقل ممکن برسد.

فرمانده نیروی انتظامی یادآور شد: ناجا با آمادگی‌هایی که دارد در بخش آموزش و حرفه‌ای‌گرایی به خوبی توانست این تجمعات که سعی در بر هم زدن نظم و امنیت کشور و خسارت به اموال عمومی داشت را مهار کند.

وی افزود: بیش از 70 درصد افراد دستگیر شده در تجمعات اخیر توسط پلیس هدفمند دستگیر شدند، هرچند اصل حادثه اتفاق خوبی نبود و موجب خسارت به اموال عمومی و حتی آسیب به کسب و کار مردم شد اما ناجا تجربه ورود به عرصه‌ای پیدا کرد که ببینیم ماموران ما در چنین صحنه‌هایی به بیگانگان بهانه‌ای ندادند تا بتوانند برای ضربه زدن به نظام و اهدافشان از آن استفاده کنند.

فرمانده ناجا اضافه کرد: این موضوع نشان می‌دهد آموزش‌ها و حرفه‌ای‌گرایی‌ها در ناجا خیلی هوشمندانه و مقتدرانه عمل کرده است.

سردار اشتری تأکید کرد: از وظایف مهم ناجا، برقراری نظم و امنیت و اعمال قانون است که تلاش می‌کنیم در رفتار ناجا، رفتاری شایسته باشد. یعنی برقراری نظم و امنیت تا سعه صدر، صبر و بردباری و در عین حال توأم با اقتدار انجام می‌شود.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور گفت: پلیس باید برای رسیدن به هدف و حفظ نظم و امنیت رفتار حرفه‌ای داشته باشد که بحمدالله در تجمعات اخیر این موضوع به خوبی انجام شد.

فرمانده ناجا تأکید کرد: خط قرمز ما امنیت مردم و اموال‌، حراست و حفاظت از اماکن است‌.

وی با بیان اینکه باید خود را نسبت به گذشته آماده‌تر کنیم و ببینیم چگونه می‌توانیم مأموریت خود را به نحو احسن انجام دهیم، گفت: امروز از کانتینری که به همت فاوا و معاونت تربیت و آموزش ناجا احداث شده بود، بازدید کردیم و شاهد اجرای پروژه بسیار مناسبی در جهت ارتقاء آموزش و تربیت بودیم.

وی خاطر نشان کرد: کارکنان، مدیران و فرماندهان باید اهتمام ویژه‌ای به آموزش و تربیت داشته باشند و با فناوری و تکنولوژی روز آشنا باشند تا بتوانند در اجرای مأموریت‌های خود به خوبی از آن بهره مند شوند.

فرمانده ناجا تأکید کرد: باید متناسب با مقتضیات زمانی و مکانی و در حفظ و ارتقای امنیت و آرامش در بخش آموزش تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش باید بومی‌سازی و متناسب با نیازها و در عین حال کاربردی باشد، اظهار کرد: آموزش، کتب و تجهیزات ما باید بومی‌سازی و متناسب با نیازها شود تا بتوانیم در اجرای مأموریت‌ها تأثیرگذارتر عمل کنیم.

سردار اشتری تأکید کرد: نگاه ناجا در آموزش باید متحولانه و خلاقانه باشد، ما به دنبال کمال و تعالی در حوزه‌های مختلف پلیسی هستیم و این میسر نمی‌شود مگر با ابداعات تحول‌گرایانه در بخش آموزش که بایستی در این راستا تلاش کنیم که ان شاء الله تأثیرات مثبتش را در اجرای مأموریت‌ها ببینیم.

فرمانده ناجا تصریح کرد: ما سرباز ولایت هستیم و در هر عرصه‌ای که لازم باشد باید ورود پیدا کنیم و بحمدالله تاکنون این موضوع صورت گرفته است‌، از این بابت که لباس خدمت به تن داریم خدا را شاکریم و از مردم عزیز که خودجوش در حمایت از نظام و ولایت راهپیمایی کردند، تشکر می‌کنیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور تأکید کرد: یکی از دلایلی که دشمنان و گروه های ضدانقلاب می‌خواهند به امنیت کشور لطمه بزنند، امنیت مثال‌زدنی است که ما در جزیره ناآرامی‌ها داریم‌.

سردار اشتری در خاتمه گفت: امروز آمادگی ما بیش از روزهای گذشته است و این میزان آمادگی خواست خداوند متعال، وجود مقام معظم رهبری و تدابیر داهیانه ایشان است که موجب حفظ امنیت و آرامش در کشور ما شده است .
منبع: پایگاه خبری پلیس
Histats.com START (standard) Histats.com END