آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۵۵۳
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
مدیرکل هواشناسی خوزستان از وقوع پدیده گرد و غبار از بعد از ظهر امروز در اهواز و حومه به دلیل فعال شدن کانون‌های داخلی ریزگردها خبر داد.
به گزارش فیدوس: مدیرکل هواشناسی خوزستان از وقوع پدیده گرد و غبار از بعد از ظهر امروز در اهواز و حومه به دلیل فعال شدن کانون‌های داخلی ریزگردها خبر داد. 
  
کوروش بهادری در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهد وزش باد روی کانون‌های داخلی ممکن است از ساعت 3 تا 4 بعد از ظهر کاهش دید در اهواز و حومه را شاهد باشیم. که البته در بدترین حالت میزان دید را به 1500 متر تا 3 کیلومتر کاهش می‌دهد. 
  
وی با بیان اینکه اعلام تعطیلی مدارس در حوزه اختیار هواشناسی نیست، بیان کرد: ستاد مدیریت بحران که تشخیص می‌دهد این میزان دید کم، آیا می‌تواند میزان آلاینده‌ها را در هوای شهر بالا ببرد یا نه. در این خصوص امروز ستاد مدیریت بحران خوزستان تصمیم به تعطیلی مدارس در برخی شهرستان‌ها به دلیل پیش‌بینی گرد و غبار کرده است. ما در هواشناسی تنها وظیفه اطلاع‌رسانی هواشناسی را بر عهده داریم که در این زمینه نیز اطلاعیه‌ای صادر شده و به ستاد مدیریت بحران خوزستان ارائه شده است. 
  
بهادری افزود: فردا (سه‌شنبه) نیز گرد و خاکی روی عراق شکل می‌گیرد که ممکن است در طی آن ما نیز در خوزستان به میزان کمی کاهش دید داشته باشیم. در این زمینه به دلیل عدم تبادل ارتباط با کشور عراق و مشکلی که در یکی دو روز اخیر در بسترهای اینترنتی و مخابراتی کشور ایجاد شده، هنوز اطلاعات ما در خصوص گرد و غبار فردا کافی نیست. 
  
وی گفت: از الزامات مورد نیاز ما در پیش‌بینی هواشناسی، وجود اینترنت قوی و بستر مخابراتی مناسب است. که اکنون به دلیل مشکلات ایجاد شده، هنوز نتوانسته‌ایم در خصوص وضعیت گرد و غبار روزهای آینده به جمع‌بندی برسیم. 
  
مدیرکل هواشناسی خوزستان عنوان کرد: با این وجود از امشب، بارش‌ها در همه نقاط استان خوزستان از جمله در اهواز آغاز می‌شود. که بیشترین میزان بارندگی‌ها در شمال و شرق خوزستان خواهد بود. 
  
وی اظهار کرد: همچنین از اواخر وقت سه‌شنبه تا آخر هفته، کاهش شدید دما بین 5 تا 6 درجه سانتی‌گراد را در استان خوزستان خواهیم داشت. که به کشاورزان و جهاد کشاورزی توصیه می‌شود تمهیدات لازم را برای جلوگیری از آسیب به مزارع کشاورزی بیاندیشند. 
  
بهادری افزود: همچنین ممکن است بارش‌ها در شمال خوزستان و در ارتفاعات تاراز و دهدز و کوه‌های آسماری توأم با برف باشد. همچنین خلیج فارس تا چهارشنبه مواج است. 
  
وی گفت: امروز ارتفاع اینورژن (وارونگی دما) در اهواز بسیار پایین بود و به 219 متر رسید. که این وجود این میزان منابع آلودگی و آلاینده‌ها در هوای اهواز، یکی از دلایل اعلام تعطیلی مدارس بوده است. در چنین شرایطی میزان آلاینده‌های شیمیایی و گازها در هوای سطح شهر بسیار بالا است. 
  
مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد: در شبانه روز گذشته، ایذه و تاراز با 2 درجه سانتی‌گراد و آبادان و آغاجاری با 29 درجه سانتی‌گراد به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط استان خوزستان بودند. تغییرات دمای هوای امروز اهواز نیز بین 25 و 8 درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود. 
منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END