آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
اگرچه این روزها محمود احمدی‎نژاد پای ثابت انتقاد به دستگاه قضا است، اما ۱۶ سال پیش در چنین روزی، در کسوت عضو جامعه اسلامی مهندسین مخالف چنین انتقاداتی بود.
به گزارش فیدوس: اگرچه این روزها محمود احمدی‎نژاد پای ثابت انتقاد به دستگاه قضا است، اما ۱۶ سال پیش در چنین روزی، در کسوت عضو جامعه اسلامی مهندسین مخالف چنین انتقاداتی بود.
او در گفت و گویی در ۱۰ دی‌ماه سال ۸۰ با ایسنا، حتی منتقد کسانی بود که خواستار استعفای سیدمحمد خاتمی رئیس جمهور وقت بودند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه افراط و تفریط، جلو زدن از قانون یا عقب ماندن از آن، عمدتا از سوی کسانی سر می‌زند که پایبندی به قانون در آنها ضعیف است و یک نوع «خود برتر بینی» در وجودشان است، ادامه داد: به همین دلیل به هنجارهای قانونی تن نمی‌دهند. 

احمدی نژاد درباره جلسه خاتمی با دانشجویان در دانشگاه تهران در همان سال، ضمن انتقاد از فضای جلسه تصریح کرد: اولا دانشگاه حوزه منطق و اندیشه و گفت و گوی سالم و منطقی است، این که عده‌ای با سازماندهی از گوشه و کنار عده ای را جمع کنند که توهین نمایند و بد و بیراه بگویند، سرو صدا کنند وفشار عصبی به سخنران وارد کنند اینها نه نماینده مردم هستند نه نماینده دانشگاه . بعضی خیال نکنند که چون عده‌ای به رییس جمهور توهین کرده‌اند، توسعه سیاسی پیشرفت کرده است، رییس جمهور که شخصی محترم، اهل اندیشه و دارای مواضع مشخص است، در مقابل دانشگاه هم باید سوال‌های خود را متین و درست مطرح کنند.

رئیس دو دولت نهم و دهم با انتقاد از برخی شعارهای مطرح شده، یاد آور شد: یک عده به چه حقی از ریس جمهور استفعا می‌خواهند و چرا اینها به قوه قضاییه اهانت می‌کنند؟ برگزار کنندگان جلسه باید سطح فکری خود را بالا ببرند و این قدر با حیثیت دانشگاه بازی نکنند و دانشگاه را درذهن مردم ما بی‌ادب و بی‌نزاکت و هوچی‌گر جلوه ندهند .
منبع: خبرآنلاین
Histats.com START (standard) Histats.com END