آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۴۹۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۱
شرکت نفت و گاز آغاجاری در اطلاعیه‌ای خبر منتشر شده از سوی رسانه‌های خارجی مبنی بر حمله گروهک تروریستی به خط لوله نفت در امیدیه را تکذیب کرد.

به گزاش فیدوس: شرکت نفت و گاز آغاجاری در اطلاعیه‌ای خبر منتشر شده از سوی رسانه‌های خارجی مبنی بر حمله گروهک تروریستی به خط لوله نفت در امیدیه را تکذیب کرد.

در متن اطلاعیه شرکت نفت و گاز آغاجاری آمده است:"احتراما پیرو انعکاس خبر حمله تروریستی به خط لوله نفت در نزدیکی امیدیه توسط گروه تروریستی انصار الفرقان از سوی برخی از رسانه‌های خارجی و معاند به اطلاع مردم شریف و فهیم ایران اسلامی می‌رساند هیچ گونه حادثه و یا اتفاقی که منجر به آسیب دیدن خطوط لوله جریانی نفت و گاز باشد رخ نداده است و شرکت‌ بهره‌برداری نفت و گازآغاجاری به عنوان متولی صیانت و نگهداری از خطوط لوله نفت و گاز در محدوده جغرافیایی این شرکت و شهرستان امیدیه این خبر را تکذیب نموده و لذا انتشار این خبر از سوی رسانه‌های غربی کذب محض است و این توطئه بی شک با توجه به حضور گسترده مردم همیشه در صحنه ایران در  گرامیداشت حماسه 9 دی روز بصیرت و میثاق با ولایت، در راستای ایجاد نفاق و دشمنی در بین هم وطنان ایجاد شده است.

روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری" 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
0
0
نویسنده:‌زهرا توکلی

روز دوشنبه 20 آذر 1396، دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی سمینار مشترکی با دبیرخانه دائمی کنفرانس امنیتی تهران با عنوان«قدرت‌های بزرگ و امنیت منطقه‌ای در غرب آسیا» برگزار کرد. در این سمینار مقامات بلندپایه نظامی، اساتید دانشگاه، دانشجویان و پژوهشگران از دانشگاه‌های مختلف حضور داشتند. در بخش افتتاحیه پس از سخنرانی سرتیپ پاسدار خلبان امیر حیات مقدم، رئیس پژوهشکده مطالعات راهبردی و امنیت ملی به کلیات برنامه‌های پنل‌ها پرداخت. سردار سرلشگر پاسدار دکتر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران؛ و سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران سخنرانی کردند.

سردار باقری اظهار داشت: بعد از جنگ جهانی دوم، سه جبهه ژئواستراتژیک مطرح بود؛ جبهه اول، اروپای شرقی، جبهه دوم، جنوب شرق آسیا و جبهه سوم، جنوب غرب آسیاست. به مرور زمان، منطقه جنوب غرب آسیا اهمیت خود را حفظ کرد و از اهمیت مناطق دیگر کاسته شد. وقوع انقلاب اسلامی، تحمیل جنگ هشت‌ساله، فروپاشی شوروی و حوادث بعد از 11 سپتامبر، غرب آسیا را به «هارت لند» جهانی تبدیل کرد.

وی مطرح کرد علت جنگ جهانی اول؛ طمع قدرت‌های غربی به سرزمین‌های عثمانی بود. پیدایش نفت و تأثیر آن بر چرخ صنعت، این جایگاه را افزایش داد و قدرت‌های پیروز جنگ جهانی اول قیمومت برخی سرزمین‌ها را دراختیار گرفتند. انگلیس با کوچ دادن یهودیان به فلسطین تلاش کرد که تمرکزی از یهود را ایجاد کند و این توطئه‌ای که اسم آن را هولوکاست گذاشتند؛ سبب تسریع این روند شد. یهودیان امروز از نظر کمی بر جمعیت بومی فلسطین غلبه پیدا کرده‌اند. این موضوع سبب شد تا فضایی برای توطئه‌افکنی در منطقه غرب آسیا باز شود و می‌خواستند از فرات در عراق تا نیل در مصر را دراختیار بگیرند و از نظر فیزیکی برخی کشورهای منطقه را تصرف کنند. وی در ادامه اظهار داشت: این حکومت غاصب درطول عمر کوتاهش از 1948 تا امروز مسیرش ظلم و تجاوز و کودک‌کشی بوده است. اعلام پایتختی قدس سرآغاز یک انتفاضه بزرگ است و حتی توسط هم‌پیمانان آمریکا قابل هضم نیست و این تصمیم غلط سرآغاز اتفاقات مبارکی خواهد بود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مطرح کرد: تازمانی‌که منابع ارزشمند منطقه تأثیر خود را دارد، آمریکا اردوی خود را در منطقه ما حفظ می‌کند. قطعاً اگر انقلاب اسلامی اتفاق نمی‌افتاد رژیم صهیونیستی بخش مهمی از سرزمین آرمانی‌اش را تحقق می‌بخشید. به لطف الهی، جبهه صهیونیست‌ها ذلیل شدند و اقداماتشان انفعالی است و نتیجه عکس می‌دهد و تصمیمات نامناسبی می‌گیرند که آسیب آن را خواهند دید. البته دشمن ما عاجز نمی‌ماند و درصدد است در جایی از منطقه کاری را شروع کند که باید هوشیار بود.

سرلشکر باقری در پایان مطرح کرد: این منطقه نیاز به قدرت‌های بزرگ ندارد. جمهوری اسلامی آنقدر بزرگوار است که کشورهای خطاکار منطقه را ببخشد. رژیم صهیونیستی ریشه مشکلات منطقه است و مسلمانان منطقه این غده سرطانی را تحمل نمی‌کنند. راه‌حل مشکلات منطقه احترام به نظرات کشورها و مردم سرزمین‌هاست و باید درباره نحوه حکومت و حاکمانشان، مردم تصمیم بگیرند و مرزهای موجود در منطقه باید محترم شمرده شود. اگر اکراد حرفی با حکومتشان دارند و یا همسایه‌ها با هم اختلاف دارند باید با گفتگو مشکل خود را حل کنند و به جنگ و درگیری کشیده نشود. مهم‌ترین عامل قدرت؛ اتکا به قدرت الهی است و در پرتو آن حکومت الهی و ولایت فقیه است. قدرت دفاعی ما باید در حدی باشد که از خودمان دفاع کنیم. اگر مردم از حکومت جدا شوند جمهوری اسلامی معنا ندارد. در بعد دفاع باید خوداتکا باشیم و هوشیاری و غافلگیر نشدن مسئله مهمی است که در تدوین راهبردها به آن توجه داریم.

سردار سلامی، سخنران بعدی بخش افتتاحیه بود. وی اظهار داشت که در چهار دهه اخیر همه جنگ‌های بزرگ که از نظر مقیاس سیاسی و میدان تأثیر، جهانی هستند در این منطقه اتفاق افتادند و آرایش سیاسی این جنگ‌ها نیز ثابت بوده است. براساس مشاهده روند تغییرات، یک معادله امنیتی وجود دارد که قدرت‌های مقابل آن باید کوچک شوند و راهبرد دشمن تجزیه کشورهای اسلامی و تشکیل دولت‌های ضعیف است. هرگاه سیاست خارجی با دولت‌های ضعیف گره بخورد منطقه ناپایدار تشکیل می‌شود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به سرنوشت رژیم صهیونیستی با نگاه به تحولات منطقه، گفت: امروز جمهوری اسلامی از مرز بازدارندگی در برابر رژیم صهیونیستی عبور کرده و آن را از سطح یک تهدید خارج کرده و دیگر اندازه یک تهدید نیست. این تهدید با حزب‌الله موازنه می‌شود و حزب‌الله در این موازنه دست برتر دارد و از رژیم صهیونیستی قوی‌تر است. وی افزود؛ هر جنگ جدیدی در منطقه بین رژیم صهیونیستی و یک هویت دیگر مثل حزب‌الله، بقای آن را تهدید می‌کند که این موضوع نشان‌دهنده افول جدی آمریکا در بقای رژیم صهیونیستی است.

سردار سلامی با بیان اینکه در یک موازنه راهبردی بین ایران و آمریکا، دست برتر و سیطره امنیتی با ایران است، گفت: در سوریه یک مواجهه نیرومند بین آمریکا و متحدان منطقه‌ای وی و یک طرف بین ایران، سوریه و ساختارهای غیررسمی جهان اسلام شش سال به طول انجامید که آمریکایی‌ها نتوانستند مداخله مستقیم کنند و قادر به تحمل جنگ‌های مستقیم نیستند.

آمریکایی‌ها همه ظرفیت‌ها را به‌کار گرفتند و مرزها را گشودند؛ اما سرانجام این مواجهه به‌شکل آشکاری به نفع جبهه مقاومت پیش رفت و به پیروزی‌های درخشانی منتهی شد و این نظام موازنه قدرت درحال تغییر است. وی افزود: آمریکایی‌ها معادل نیمی از تمام قدرت نظامی جهان را دراختیار دارند؛ اما در فضای دینامیک قدرت نمی‌توانند منفعت سیاسی تولید کنند و این قدرت پیروزی‌آفرین نیست. آنها دچار نرخ تنزیل قدرت سیاسی شدند و این تناقض عامل اصلی تغییر موازنه قدرت است. هر آنچه آنها می‌اندیشند در عمل نتایج معکوسی دارد و گویا ذخایر تعقل راهبردی نزد سیاستمداران آمریکا خاتمه یافته است.

وی مطرح کرد: نتیجه مداخله آمریکا در غرب آسیا این شد که یک اتصال آرمانی و اعتقادی به‌وجود آمد که غیرقابل تجزیه و شکست‌ناپذیر است و در این کریدور نیروهای بسیج مردمی که ضامن استقلال عراق هستند، در موضوع همه‌پرسی مشاهده شد. وقتی نیرویی به این درجه از اهمیت برسد که تحول ایجاد کند و نقشه سیاسی یک میدان را تغییر دهد یعنی قدرت شکست‌ناپذیر است. شکست‌های آمریکا مربوط به اتخاذ سیاست‌های غلط است که مجدداً همه جهان اسلام را متحد وآمریکا را منزوی کرد و حتی متحدان آمریکا نیز با اعلام پایتختی قدس شریف مخالفت کردند.

سردار سلامی در پایان با اشاره به اینکه راه اصلی برای رسیدن به امنیت از بین بردن تنش پایدار یا ضعیف کردن آن است، گفت: آل سعود با قرض گرفتن چند تیپ از کشورها، امنیت داخلی خود را تأمین می‌کند و در حد و اندازه تبدیل شدن به قدرت نیست. با تلاش گسترده و مشروعیت‌زدایی از تکفیری‌ها بخش مهمی از تنش‌ها و ناامنی‌ها از بین خواهد رفت و از بین رفتن رژیم صهیونیستی می‌تواند ضامن بزرگی برای امنیت منطقه باشد.

در ادامه سمینار، پنج پنل به‌صورت موازی با عناوین ذیل و با سخنرانی اساتید و پژوهشگران در حوزه‌های تخصصی مختلف برگزار شد: «پنل آمریکا» به ریاست دکتر فؤاد ایزدی و دبیری دکتر ابوذر گوهری؛ «پنل اروپا (اتحادیه اروپا و ناتو)» به ریاست امیر سرتیپ 2 دکتر محمد احدی و دبیری دکتر نقدی؛ «پنل قدرت‌های آسیایی (روسیه، چین و هند)» به ریاست دکتر بهرام سلیمان‌پور و دبیری دکتر علی علیزاده؛ «پنل حوزه خلیج فارس و ایران» به ریاست دکتر کیومرث یزدان‌پناه و دبیری دکتر محمد نجفی سیاری؛ و «پنل حقوق بین‌الملل، قدرت‌های نوظهور» به ریاست دکتر محمدحسن نامی و دبیری دکتر الهامی.

همچنین در این سمینار دکتر سیدجلال دهقانی فیروزآبادی، دبیر علمی این همایش درخصوص اهداف برگزاری سمینارهای مربوط به کنفرانس امنیتی تهران نکاتی را مطرح کرد. آقای بهزاد احمدی، دبیر اجرایی کنفرانس امنیتی تهران نیز درخصوص «نقش آلمان در امنیت منطقه غرب آسیا» سخنرانی خود را ارائه کرد.

دکتر عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه نیز سخنران اختتامیه این همایش یک روزه بود. وی اظهار داشت: منطقه غرب آسیا در شرایط خطیری قرار دارد و با تهدیدات مختلف و عوامل تنش‌آفرین مواجه است. یکی از مهم‌ترین مشکلات منطقه؛ رقابت تسلیحاتی است که امروز منطقه غرب آسیا با آن مواجه است و مطابق برآوردهای صورت‌گرفته، خاورمیانه بزرگ‌ترین بازار تسلیحاتی دنیاست و از سال 2012 تاکنون رشد ده درصدی را تجربه کرده است.

معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه گفت: در شرایطی که منطقه در وضعیت آشفته، درگیری و نابسامان است، محور مقاومت و تفکر ضدسلطه رو به رشد و تقویت است و محور مقاومت در حزب‌الله لبنان، انصارالله، سوریه، عراق و بحرین رشد کرده است. همچنین وی مطرح کرد که از زاویه آمریکا، نفوذ و اقتدار جمهوری اسلامی در وضعیت فعلی غرب آسیا رو به افزایش است. این امر بزرگ‌ترین عامل نگرانی آمریکا بوده و از دید آنها، ایران نفوذ و قدرت خود را گسترش داده و روزبه‌روز نیز درحال گسترش است. تقویت محور مقامت، تقویت اقتدار ایران و حضور مجدد روسیه در منطقه باعث نگرانی آمریکا و رژیم صهیونیستی شده و این رژیم بعد از سال‌ها با تهدیدات بیرونی روبه‌رو شده است.

معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت خارجه اظهار کرد: برخلاف اینکه برخی تصور می‌کنند بحران‌ها و تنش‌های منطقه باعث آرامش‌خاطر رژیم صهیونیستی شده است، باید اذعان داشت که رژیم صهیونیستی دچار وحشت بیشتری نسبت به تهدیدهای فعلی و تهدید‌های آتی شده است.

وی در پایان مطرح کرد: اقدام ترامپ در شناسایی قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی ناشی از آن است که پیام حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی را اعلام و بیشتر از پیش تحکیم کند؛ حمایتی که مدعی هستند در زمان اوباما ضعیف و متزلزل شده است.
Histats.com START (standard) Histats.com END