آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
عبدالله گل، رئیس‌جمهور اسبق ترکیه در واکنش به انتقادات از اظهاراتش درباره حکم جنجالی اعطای مصونیت به غیرنظامیان دخیل در خنثی‌سازی کودتای ۱۵ ژوئیه گفت: من به بیان دیدگاه‌هایم ادامه می‌دهم.

به گزارش فیدوس: عبدالله گل، رئیس‌جمهور اسبق ترکیه در واکنش به انتقادات از اظهاراتش درباره حکم جنجالی اعطای مصونیت به غیرنظامیان دخیل در خنثی‌سازی کودتای ۱۵ ژوئیه گفت: من به بیان دیدگاه‌هایم ادامه می‌دهم.
عبدالله گل، رئیس‌جمهور پیشین ترکیه در پیامی در توئیتر با اشاره به حزب عدالت و توسعه گفت: به عنوان کسی که معتقد به آزادی اندیشه و بیان هستند و آن را جز اصول بنیادین حزبمان می‌دانند من به بیان دیدگاه‌هایم ادامه خواهم داد.

گل در ادامه اظهاراتش اعلام کرد که از چندی پیش مورد هدف انتقادات برخی قرار گرفته است.

وی در پیامی در حساب شخصی‌اش در توئیتر نوشت: من می‌خواهم توجه همگان را به برخی از حملات غیرمحترمانه انجام شده علیه من توسط برخی از اشخاص مشخص در پارلمان جلب کنم.

همچنین گل در جمع خبرنگاران بعد از نمازجمعه اعلام کرد: من رئیس‌جمهور این کشور بوده‌ام و تمام زندگی‌ام را در خدمت به این جامعه گذرانده‌ام البته که وظیفه خود می‌دانم که دیدگاه‌هایم را درباره مسائل مهم بیان کنم. من معتقدم بی معنی است که ما در این باره دنبال انگیزه‌های دیگری باشیم.

گل اعلام کرده بود که ابهامات موجود در حکم جدید صادر شده نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کند.  

اردوغان در پاسخ به انتقادات گل درباره حکم اخیر مبنی بر اعطای مصونیت به عوامل غیرنظامی در خنثی سازی کودتای ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ اعلام کرده بود: این مساله ناراحت کننده است که رئیس‌جمهور پیشین ما صحبت از ابهام می‌کند. برچه اساسی شما درباره ابهام صحبت می‌کنید؟ به چه ماده‌ای اشاره‌ می‌کنید؟ آیا این مساله ناراحت کننده است.

وی در ادامه اظهاراتش هر گونه ابهام درباره حکم جدید را رد کرد.

همچنین بنعالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه نیز در اظهاراتی اعلام کرد که این حکم تغییر پیدا نمی‌کند و هیچ مشکلی درباره آن وجود ندارد.
برچسب ها: اردوغان ، گلایه ، ترکیه ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END