آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶
برنامه «دورهمی»‌ در چند قسمت اخیرش خوانندگانی را به‌عنوان مهمان دعوت کرده که که مجموع فعالیت هنریِ همه‌شان به ۵ سال نمی‌رسد.
به گزارش فیدوس: برنامه «دورهمی»‌ در چند قسمت اخیرش خوانندگانی را به‌عنوان مهمان دعوت کرده که که مجموع فعالیت هنریِ همه‌شان به ۵ سال نمی‌رسد. در بخشی از یک یادداشت انتقادی که علیه رویکردهای تبلیغی دعوت از مهمان در برنامه دورهمی منتشر کرده، نوشته است: به تازگی آفت جدیدی دامنِ این برنامه را گرفته است.
افزایش انتقادها از دورهمی مهران مدیری
آفتی که اگر در مقابلش نایستند، بی‌شک اعتبار «دورهمی» و البته مهران مدیری را به شدت تهدید خواهد کرد. تلاش در معروف کردن خوانندگان تازه کار آفتی است که دامن «دورهمی» را گرفته است. خوانندگانی که نخستین قدم‌هایشان را در عرصه موسیقی برمی‌دارند و هنوز عیار واقعی کارشان مشخص نیست، به یک‌باره سر از تلویزیون و رسانه ملی در می‌آورند تا از طریق یکی از پُربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون خودشان را تبلیغ کنند. بعد از برنامه هم تعدادِ فالوورهایشان به یک‌باره چند برابر می‌شود و فروش بلیت‌های کنسرتشان هم تضمین می‌شود. همین خوانندگان وقتی قرار می‌شود به‌طور زنده برای تماشاگران بخوانند، آوازی پُر از اشتباه را تحویل می‌دهند. در نهایت هم مهران مدیری مجبور است بگوید «چقدر خوب، صدا درجه یک.»

بی‌شک حضور خوانندگان جوان که هنوز شخصیت هنری‌شان شکل نگرفته و فراز و فرودهای عرصه هنر را به خود ندیده‌اند، آورده چندانی برای مخاطبان ندارد. این خوانندگان با تیپ‌های ساختگی و رفتارهای ساختگی‌تر، تنها با یک هدف به تلویزیون می‌آیند و آن هم دیده شدن است. پشت پرده حضور این خوانندگان در تلویزیون چیست. آیا تهیه‌کنندگانی که از این خوانندگان حمایت می‌کنند، پای خوانندگانشان را به تلویزیون باز کرده‌اند؟ چرا خواننده‌ای که نمی‌تواند آهنگ خودش را هم درست بخواند، پایش به تلویزیون باز می‌شود؟ مسوولان صدا و سیما هم باید مراقب باشند که در برنامه‌هایی که روی آنتن می‌رود، چه پشت پرده‌هایی وجود دارد.
Histats.com START (standard) Histats.com END