آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۴۴۵
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴
در تابستان سال جاری در بخش مسکن رشد اقتصادی 0.8 درصد اُفت کرد این در حالی این در مدت مشابه سال قبل شاهد رشد 7.4 در این بخش بوده‌ایم.
به گزارش فیدوس: در تابستان سال جاری در بخش مسکن رشد اقتصادی 0.8 درصد اُفت کرد این در حالی این در مدت مشابه سال قبل شاهد رشد 7.4 در این بخش بوده‌ایم.
براساس آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، در بخش مسکن میزان رشد اقتصادی در تابستان سال جاری کاهش چشمگیری داشته و تا 0.8 درصد افت کرده است.

این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل رشد بخش ساختمان منفی 7.4 درصد ثبت شد، رشد مثبت برای سه فصل متوالی، در ۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

بر اساس این گزارش، کاهش نرخ رشد مسکن به حد صفر در تابستان 96 درحالی است که نرخ رشد مسکن در سالهای گذشته همواره منفی بوده و از زمستان 95 مثبت شده بود، اما رشد مثبت مسکن ظاهراً خیلی دوام نداشته و پس از شش ماه مجدداً نزولی شده است.

طبق گزارش مرکز آمار، نرخ رشد مسکن در نیمه اول امسال 2.3 درصد بوده است.

آمارهای تابستان نیز نشان می‌دهد برای سومین فصل متوالی است که رشد اقتصادی بخش ساختمان مثبت شده است. رشد مثبت برای سه فصل متوالی، در ۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. رشد بخش ساختمان در تابستان سال‌ جاری معادل ۸. ۰ درصد گزارش شد، این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل رشد بخش ساختمان منفی ۴. ۷ درصد ثبت شد.

گفتنی است، رشد مثبت در سه فصل اخیر بخش ساختمان را می‌توان نشانه‌ای از خروج رکود این بخش عنوان کرد، اگر چه هنوز رشد اقتصادی در این بخش به سطح بسیار بالایی نرسیده اما به‌ نظر می‌رسد سیاست‌های تسهیلات‌ دهی برای خرید مسکن توانسته تقاضای مطلوبی برای تولید بخش مسکن ایجاد کند؛ پیش بینی می شود این روند صعودی در فصل پاییز نیز در بخش مسکن و ساختمان تداوم یابد. 
برچسب ها: شیب مسکن ، نرخ ، نرخ ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END