آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۳۸۳
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۱
امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه عده ای در زمانی با اسم برجام، ارزش های انقلابی را تمسخر کردند، گفت: عده ای گفتند که برجام به معنای حل همه مشکلات است، پس بسم الله، همه مشکلات را حل کنند .
به گزارش فیدوس: حجت‌الاسلام والمسلمین میراحمدرضا حاجتی در خطبه‌های نماز جمعه امروز (8 دی ماه) اهواز که در مصلی امام خمینی برگزار شد، با بیان اینکه روز جمعه، روز عبادت است، اظهار کرد: بهترین عمل در بهترین روزها، صلوات بر محمد و آل محمد ) ص) است .

وی افزود: ما باید روز جمعه را روز ارتباط با امام زمان (عج) قرار دهیم، مخصوصا که غروب روزهای جمعه مختص به امام زمان (عج) است. 5دقیقه به اذان مغرب مانده، در زمان غروب آفتاب، زمان خاص مختص حضرت ولی عصر (عج) است. ارتباط را با امام زمان قوی کنیم و از منتظرین قرار بگیریم .

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: انتظار به معنی آن است که عمل صالح داشته باشید و اهل عمل باشید. در زمینه منتظر بودن و همراه پیامبر بودن باید انتظار واقعی باشد و انتظار واقعی نیز به معنای آن است که عمل صالح داشته و قوی باشیم .

حاجتی با بیان اینکه بهشت و جهنم را از قبل درست نمی کنند و بهشت و جهنم را خودمان درست می کنیم، عنوان کرد: گاهی وقت ها ما فقط ادعای مسلمانی می کنیم. با ذکر و دعا و نماز همه چیز حل نمی شود، بلکه ذکر و دعا واجب هستند تا ما را به جایگاه بالا برسانند. باید شکم گرسنه ای را سیر کرد یا زیر بال یتیمی را گرفت و به بیچاره ها کمک کرد .

وی با بیان اینکه نافرمان کسی است که حرف خدا و رسولش را نادیده می گیرد، گفت: عمل صالح به معنای آن است که به خاطر چشم و هم چشمی کمر جوانان را نبرید و امر ازدواج را تسهیل کنید. عمل صالح به معنای هشیاری و بیداری است .

امام جمعه موقت اهواز اظهار کرد: امروزه فرقه هایی را میبینیم که اسم مرجئة ندارند و تابلوی معاویه بالای سر آن ها نیست اما خدا می داند که آنها از معاویه بدتر هستند و دست عمر و عاص را از پشت بسته اند. باید هشیار و بیدار بود تا از مسیر عمل صالح خارج نشویم و راه بعضی ها منتهی به جهنم نشود .

حاجتی با بیان اینکه انسان برای آنکه به عمل صالح برسد باید بصیرت داشته باشد، عنوان کرد: انسان باید در فضای شخصی خود هرجایی نرود و بر روی هر سفره ای ننشیند. بعضی ها برای نان درآوردن اوباش گری می کنند اما بعضی از نان ها خوردن ندارد .

وی گفت: ما در همه زمینه ها باید هشیار باشیم. من به برخی از مسئولان کشور که گاهی وقت ها اسامی آن ها را پیرامون بحث انتقال آب از سرچشمه های کارون می شنوم، همان تذکری را که علمای بزرگوار و ائمه جمعه موقت در خطبه ها و جلسه ای که معاون اول در آن حضور داشتند، می دهم .

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: خوزستان، دروازه ورود تشیع و سنگر اصلی حراست و حفاظت از ایران اسلامی است. مردم استان گله گزاری های فراوانی دارند. حضور گسترده مردم خوزستان در راهپیمایی ها به معنای آن نیست که مردم ما گله ندارند اما مردم استان فرق بین نظام اسلامی و برخی تصمیمات دولتی را در هر دولتی می دانند و میان آنها فرق می گذارند .

حاجتی ادامه داد: برخی از تصمیمات نابخردانه است و به جا نیست. نباید در میان مردم نارضایتی ایجاد کرد تا آنجایی که انسان حتی این شک و گمان به ذهنش برسد که نکند، برخی ها در بعضی از لایه ها نفوذی باشند و با هدف اینکه مردم را خسته کنند، فعالیت دارند .

وی با بیان اینکه مردم بر علیه نظام اسلامی هیچ گاه قیام نکرده اند، گفت: اینکه مردم بیایند و مطالبات صنفی خود را داشته باشند، سپس ضد انقلاب از آنها فیلم بگیرد و صدا را تغییر دهد و شعار های هنجار شکنانه بر روی آن قرار دهد، صحیح نیست و دشمنان نظام این آرزوی خود را که مردم علیه نظام اسلامی قیام کنند، به گور خواهند برد .

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به اینکه مردم ما گله مند هستند، اظهار کرد: ما هنوز می شنویم که بنا است برخی از طرح ها در سرشاخه ها اجرا شود تا آب کارون به خطر بیوفتد و در این زمینه باید مردم استان را روشن کنند . 

حاجتی با بیان اینکه ما از زاویه انقلابی و هشیاری به مساله انتقال آب نگاه می کنیم، گفت: ما از دید عمل صالح به طرح و مسایل انتقال آب نگاه می کنیم . 

وی با بیان اینکه عده ای در زمانی با اسم برجام، ارزش های انقلابی را تمسخر کردند، گفت: عده ای گفتند که برجام به معنای حل همه مشکلات است، پس بسم الله، همه مشکلات را حل کنند .

امام جمعه موقت اهواز اظهار کرد: مسئولان بیایند مشکلات سپرده گذاران، که سپرده های آنها بر باد فنا رفت را حل کنند. برخی از مشکلات اجتماعی که در اثر کوتاهی برخی مسئولان در حال گریبانگیر شدن مردم است را حل کنند . 

حاجتی با بیان اینکه خروش مردم اهواز در هفتم دی ماه و پیش از حماسه نه دی بود، عنوان کرد: خروش مردم در هفتم دی ماه در اهواز برای حراست از انقلاب بود . 

وی گفت: آنهایی که کار در دستشان بود و آنهایی که کار در دستشان است، باید حواسشان را جمع کنند و مانند اپوزیسیون ها صحبت نکنند. ما به عناصر فتنه گر که امت حزب الله بر سینه آنها زد، می گوییم که ملت ایران صحیح را از غلط و منتقد را از فتنه گر تشخیص می دهد .

حاجتی گفت: مردم ایران خادم را از خائن و یار ولایت را از ضد ولایت تشخیص می دهند، گفت: مردم ایران علی رغم وجود برخی از کاستی ها که به نظر می رسد بخشی از آنها نیز عامدانه باشد، تا آخرین قطره خون خود ایستاده اند و برای یک لحظه امام خود را تنها نخواهند گذاشت. 
Histats.com START (standard) Histats.com END