آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۲۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۴
وزیر خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) نابودی گروه تروریستی "جبهة النصره" را در راستای مبارزه با تروریسم در سوریه هدف اصلی کشورش ارزیابی کرد.

به گزارش فیدوس: وزیر خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) نابودی گروه تروریستی "جبهة النصره" را در راستای مبارزه با تروریسم در سوریه هدف اصلی کشورش ارزیابی کرد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در نشست خود با احمد الجربا، رئیس جریان "الغد" سوریه با بیان اینکه نابودی گروه تروریستی "جبهة النصره" در مبارزه با تروریسم در سوریه مساله بسیار مهمی است، تاکید کرد، روسیه منتظر تغییرات مثبت در سوریه است.

لاوروف گفت، مسکو اطلاعاتی پیرامون حمایت خارجی از این گروه تروریستی را در اختیار دارد.

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، بخش اصلی نبرد با داعش در سوریه پایان یافته است.

وی تصریح کرد، با وجود اینکه برخی از افراد مسلح از سوریه فرار کرده و تلاش می‌کنند بار دیگر در روسیه تجمع کرده و یا به خارج فرار کنند، اما ضربه سختی به داعش در سوریه وارد آمده و روشن است که درگیری اصلی در این زمینه عملا پایان یافته است.

وزیر خارجه روسیه درباره مذاکرات ملی سوریه تاکید کرد، باید از مخالفان خارجی شرکت کننده در مذاکرات ژنو دعوت کرد تا در کنفرانس گفت‌وگوی ملی سوریه در سوچی حضور داشته باشند. 

لاوروف تاکید کرد، هدف از  کنفرانس سوچی پایه‌ریزی برای آغاز اصلاح قانون اساسی سوریه است.

وی گفت، مسکو از کنفرانس گفت‌وگوی ملی سوریه میان دولت این کشور و رهبران قبایل به شدت حمایت کرده و برای برگزاری مذاکره مستقیم میان دولت و مخالفان سوریه تلاش می‌کند.

الجربا نیز در این دیدار گفت، مذاکرات ژنو تاثیر گذار بود و امید است که گفت‌وگوهای مستقیم میان دو طرف مذکور صورت گیرد.

وی درباره نشست سوری – سوری سوچی تصریح کرد، روسیه با روسیه این موضوع و چگونگی برگزاری آن را بررسی خواهد کرد.

پیش از این دیدار، منذر اقبیق، سخنگوی جریان الغد سوریه اعلام کرد، رئیس این جریان به مسکو سفر کرده است و امروز (چهارشنبه) مذاکراتی با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه خواهد داشت.

اقبیق گفت، جریان الغد سوریه بر اساس اصول اصلی خود و طرح‌های ثابتش بر راه حل سیاسی و جلوگیری از ریختن خون سوری‌ها و توقف جنگ تاکید دارد و بر پرونده انسانی و انتقال دموکراتیک قدرت و مبارزه با تروریسم و حفظ تمامیت ارضی سوریه متمرکز است.

وی پیرامون نظراتی که در مورد کنفرانس سوچی گفته می‌شود، به ویژه اینکه جریان الغد از این کنفرانس حمایت می‌کند، تصریح کرد، جریان الغد به تنوع سیاسی و نظرات همگان در مورد این کنفرانس احترام می‌گذارد اما در عین حال، کمپین‌ها برای بد جلوه دادن دیگران و خائن دانستن آن‌ها را تایید نمی‌کند؛ چراکه همان طرف‌هایی که چنین اقداماتی را راهبری کرده‌اند، عامل دو دستگی میان انقلابیون هستند و در تضعیف انقلاب و ایجاد شکاف در آن نقش داشته‌اند و ما در جریان الغد تلاش می‌کنیم تا حد توان آنچه را که می‌توانیم، نجات دهیم.

اقبیق خاطرنشان کرد، گزینه‌های برخی از طرف‌های مخالف سوری اشتباه بود و همان‌ها با تکرار اشتباهات باعث ریختن خون بیشتری از مردم سوریه شدند.
Histats.com START (standard) Histats.com END