آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۲۷۹
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
قاتلان سرباز کلانتری شهرزیبا و مأمور انتظامی کلانتری ۱۹ باغستان به دار مجازات آویخته شدند.

به گزارش فیدوس: مردی که سرباز کلانتری شهرزیبا را به قتل رسانده بود، در زندان رجایی‌شهر کرج به دار مجازات آویخته شد، این قاتل شامگاه 25 مرداد 89 توسط مأموران کلانتری 133 شهرزیبا بازداشت شده اما در یک فرصت مناسب برای فرار از دست مأموران سوار بر خودروی آنها شده بود.

در ادامه سرباز کلانتری شهرزیبا به دنبال وی رفته و برای جلوگیری از فرار متهم به شیشه خودرو آویزان شده بود اما در نهایت این متهم به سرعت به حرکت خود ادامه داده و پس از کشاندن سرباز به روی زمین و کوبیدن وی به گاردریل موفق به فرار شده بود.

قاتل این پرونده چند روز بعد توسط کارآگاهان بازداشت و در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به قصاص محکوم شد و در نهایت حکم این قاتل توسط قضات دیوان عالی کشور نیز تأیید و وی چند روز قبل قصاص شد.

در پرونده دیگر نیز عامل شهادت مأمور نیروی انتظامی که 10 سال قبل در منطقه باغستان کرج به شهادت رسیده بود، به دار مجازات آویخته شد.

در این پرونده، قاتل در تاریخ 12 خرداد 86، ستار فرید؛ مأمورا بیست و هشت ساله کلانتری 19 باغستان را با چاقو به شهادت رساند و در دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم و حکم قصاص وی اجرا شد.

محمد شهریاری؛ سرپرست دادسرای امور جنایی تهران با اعلام خبر قصاص این دو قاتل به خبرنگار حوادث تسنیم گفت: این دو قاتل 29 آذر ماه سال جاری در زندان کرج به دار مجازات آویخته شدند.
Histats.com START (standard) Histats.com END