آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۲۴۱
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
در پی اعلام ممنوعیت چاپ آثار احمد محمود؛
همزمان با سالروز تولد احمد محمود اختتامیه نخستین جایزه احمد محمود در تالار شهناز خانه هنرمندان برگزار شد و این جایزه در دو بخش مجموعه داستان و رمان برگزیده‌های خود را معرفی کرد.محمود دولت‌آبادی در مراسم اختتامیه جایزه احمد محمود با انتقاد از مسوولان فرهنگی به خاطر جلوگیری از چاپ آثار احمد محمود، به جعل و فروش غیرقانونی آثار ادبی اعتراض کرد.

به گزارش فیدوس: محمود دولت‌آبادی در مراسم اختتامیه جایزه احمد محمود با انتقاد از مسوولان فرهنگی به خاطر جلوگیری از چاپ آثار احمد محمود، به جعل و فروش غیرقانونی آثار ادبی اعتراض کرد. عصر چهارم دی‌ماه همزمان با سالروز تولد احمد محمود اختتامیه نخستین جایزه احمد محمود در تالار شهناز خانه هنرمندان برگزار شد و این جایزه در دو بخش مجموعه داستان و رمان برگزیده‌های خود را معرفی کرد.
در بخشی از این مراسم محمود دولت‌آبادی با یادآوری اینکه تولد رمان «همسایه‌ها» یک اتفاق بود، گفت: متاسفم که این کتاب همچنان ممنوع است، ولی برای دزدها آزاد است. به این بهانه به مسوولان فرهنگی مملکت می‌گویم آقایان اگر یک کتاب ممنوع است اقلا به عهد خود وفادار باشید و جلوی جعل و پخش آن را هم بگیرید. اگر این کار را نمی‌کنید پس شما با بعضی از نویسندگان خصومت دارید. این خصومت کاملا فردی و از جانب شماست. در کشوری که هنوز وقتی یک قصیده از رودکی می‌خوانید یک هفته سرشارید، اما در این کشور شما مسوول فرهنگی شده‌اید و هنوز آثار احمد محمود ممنوع است. بروید ببینید نویسنده «دایی‌جان ناپلئون» در چه شرایطی زندگی می‌کند. یک بار نپرسیده‌اید چه کسی کتاب‌های او را چاپ می‌کند؟! آقایان شما تقویم هستید و ما تاریخ. در این مراسم مجموعه داستان‌های «بی باد، بی پارو» نوشته فریبا وفی و «همین امشب برگردیم» نوشته پیمان اسماعیلی در بخش مجموعه داستان برگزیده شدند و رمان «یک پرونده کهنه» نوشته رضا جولایی به‌عنوان اثر برگزیده این بخش معرفی شد.
Histats.com START (standard) Histats.com END