آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۱۹۲
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت کرد، در بالاترین قیمت سه هفته گذشته ایستاد.

به گزارش فیدوس: طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت کرد، در بالاترین قیمت سه هفته گذشته ایستاد.
هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۲۷۸.۰۶ دلار رسید در حالیکه اوایل معاملات به ۱۲۷۹.۰۷ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت از اول دسامبر بود.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۲۸۲.۵۰ دلار رسید.

بازارهای معاملات آتی روز دوشنبه به مناسبت کریسمس تعطیل بودند و حجم معاملات در روز سه‌شنبه فوق‌العاده اندک ماند.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA، آمار مصرف نه چندان مطلوب آمریکا در روز جمعه به رشد قیمت طلا کمک کرد، در حالی که دلار در معاملات اندک بازار آسیا تحت فشار ماند. همچنین ریسک مربوط به تنش‌های منطقه‌ای در حال حاضر در بازارهای آسیا تاثیر داشته است.

تنش‌ها پیرامون برنامه‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی افزایش پیدا کرده است که به ریسک گریزی سرمایه‌گذاران منجر می‌شود. شاخص دلار آمریکا که این ارز را در برابر سبدی از شش رقیب بزرگ دنبال می‌کند، ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۹۳.۲۵۶ واحد رسید.

طلا هفته گذشته برای دومین هفته متوالی افزایش یافت و بالای متوسط ۲۰۰ روزه که شاخص فنی کلیدی محسوب می‌شود، ایستاد. عامل دیگری که برای طلا مثبت بود آمار کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا در روز جمعه بود که نشان داد صندوق‌های سرمایه‌گذاری و مدیران سرمایه قراردادهای خرید طلا در بازار کامکس را در هفته منتهی به ۱۹ دسامبر افزایش دادند. ذخایر "اس پی دی آر گلدتراست" که بزرگترین صندوق سرمایه‌ گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه ۰.۱۸ درصد افزایش یافت و به ۸۳۷.۵۰ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۱۰۳۱.۶۰ دلار رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۶.۴۲ دلار رسید که بالاترین قیمت در بیش از سه هفته گذشته بود. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۵ درصد افزایش یافت و ۹۱۸.۴۰ دلار معامله شد.
Histats.com START (standard) Histats.com END