آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۱۷۶
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
سرپرست گروه موسیقی «کالیوه» در آستانه برگزاری تازه‌ترین کنسرت این مجموعه از رونمایی ساز دف ویژه با امضای تعدادی از هنرمندان جهان با هدف ارائه مفهوم صلح و دوستی خبر داد.
به گزارش فیدوس: سرپرست گروه موسیقی «کالیوه» در آستانه برگزاری تازه‌ترین کنسرت این مجموعه از رونمایی ساز دف ویژه با امضای تعدادی از هنرمندان جهان با هدف ارائه مفهوم صلح و دوستی خبر داد.
سارا احمدی سرپرست گروه «کالیوه» گفت: ساعت ۲۱:۳۰ روز نهم دی‌ماه تازه‌ترین کنسرت گروه با عنوان «نغمه‌های مشرق زمین» در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود که در این کنسرت ضمن اجرای قطعات مختلفی که در نظر گرفته‌ایم از ساز دفی که ازسوی تعدادی از هنرمندان شرکت‌کننده در فستیوال «فرهنگ‌های دوستی ملل» مکزیکوسیتی به امضا رسیده در حضور مهمانان ویژه رونمایی می‌شود. وی ادامه داد: کنسرت گروه «کالیوه» در حالی برگزار می‌شود که این مجموعه برنامه‌های ویژه‌ای را به مناسبت آغاز سال نو میلادی و میلاد حضرت عیسی (ع) طراحی کرده که طی آن قطعاتی از موسیقی محلی کردی، لری، خراسانی، آذری و همچنین قطعاتی از موسیقی‌های ارمنی، افغانستانی، تاجیکی، هندی و ترکی اجرا می‌شود.

البته در بخش اول کنسرت قطعه‌های آذری «گلابتون» و «آیریلیق» با صدای علی تنها، قطعه‌های لری «کام دنیا»، «بابا پیره»، «آرام جان» با صدای علی نادری، قطعه خراسانی «میون ایلم»، «ارمان ارمان»، «خه وورادکم» با صدای محسن میرزازاده، قطعه کردی «شمام»، «هوگول و ریحان»، «کیژی کردستان» با صدای فوآد پیشوا اجرا می‌شود. سرپرست گروه موسیقی «کالیوه» در توضیح بخش دوم کنسرت گفت: بخش دوم کنسرت از قطعات ارمنی، هندی، افغانستانی، تاجیکی، پاکستانی، ترکیه‌ای و آذربایجانی تشکیل شده است. قطعه‌های ارمنی «در آرزوی آنی» و «من ارمنی هستم» با صدای ادوارد آبراهامیان، قطعه‌های هندی و پاکستانی «خواجا مری خواجا»، «بیایید بیایید»، «ای ساروان» با صدای کبیر معصومی، قطعه ترکی استانبولی «یالان دنیا» با صدای علی تنها، قطعه‌های افغانستانی و تاجیکی «شهر خالی»، «لیلی جان»، «یک دانه گل» با صدای عارف جعفری و قطعه پایانی «نام جاوید‌ای وطن» با خوانندگی همه خوانندگان برنامه‌هایی هستند که در تازه‌ترین کنسرت گروه «کالیوه» با تغییراتی جدید روی صحنه می‌رود.
Histats.com START (standard) Histats.com END